Harlej na DVD zdokumentovali svou oslavu výročí v Lucerně

Harlej | Zdroj: Facebook.com

Harlej oslavili dvacet let na scéně a jako dárek si sobě i fanouškům nadělili koncertní DVD z vyprodané Lucerny. Nejedná se ale o klasický koncertní záznam, protože kapela celé vystoupení pojala formou oslav, a tak si na podium přizvala hned několik hostů.

Harlej jsou legendární rozjetou českou skupinou tvrdšího rázu s dlouholetou praxí. Od dob vzniku se ve skupině vystřídali už všichni členové, ale ani tyto personální záležitosti kapelu nepoložily na kolena. Dalo se tedy očekávat, že své dvacetileté výročí oslaví velkolepě. A kdy jindy natočit koncertní DVD, když ne teď ve vyprodaném sále pražské Lucerny?

Celý zaznamenaný koncert zachycuje to, jací jsou Harlej po celou dobu své kariéry – neúnavní, odhodlaní, plní radosti a smyslu pro humor. To vše se na nich odráží už od samého začátku koncertu, kdy nastupují na scénu za doprovodu slavnostních fanfár a naprosto okamžitě startují monstrózní show, za niž by se nemusely stydět ani prvotřídní punkové kapely. Jak členové tohoto uskupení, tak i fanoušci můžou své oblečení po prvních pár písničkách ždímat. Mírné zvolnění přichází až po čtyřicáté minutě s nahrávkou Katalog. Hned poté ale běží jako o závod s Velbloudem a vražedné tempo, zdá se, je jejich dobrý přítel, se kterým si rozumí. Snad jen na pár chvil se zklidňuje atmosféra, a to během toho, co členové mění své elektrické nástroje za akustické a dávají několika skladbám tímto krokem zvláštní atmosféru. Celý setlist DVD Tak tady máš, bože, co jsi chtěl je přehlídkou těch největších hitů i novinek z jejich posledního alba Na prodej.

Jak už u výročních slavnostních koncertů bývá, nesmí chybět ani pořádná děkovačka. Během ní se na podiu vystřídá pěkná řádka hostů. Nechybí Jaksi Taksi, kteří s nimi odjeli společné turné, nebo zpěvák z Arakain Jan Toužimský. Největší prostor je však věnován Vláďovi Šafránkovi. Ten je spoluzakladatelem té nejpůvodnější sestavy.

Nelze odepřít, že Tak tady máš, bože, co jsi chtěl je vynikajícím koncertním záznamem a výborným dárkem k dvacátému výročí pro všechny fanoušky. Jak zvuk, tak i kamera či střih mají dobrou úroveň. Možná by to ještě více osvěžily záběry z backstage a krátký dokument o tom, jak přicházel na svět celý tento film. U většiny podobných nahrávek tyto medailonky nechybí. Snad to jediné by mohlo být na škodu, dále se ale snad nic vytknout nedá. Jen těžko bude tento materiál chybět na poličkách skalních příznivců.

Harlej - Tak tady máš, bože, co jsi chtěl
Harlej – Tak tady máš, bože, co jsi chtěl

Harlej – Tak tady máš, bože, co jsi chtěl
Skladby:  Zfetovanej, Volání krve, Jůlie, Dětský hřiště, Balada o platonické lásce, Živýho mě nedostanou, Na prodej, Malá nevěrná holka, V dálce už možná svítá, Zemětřesení, Balada, Katalog, Velbloud, Toník a Vládík, Jalovec, Italská, Zrzi zrzi, Tak jdem dál, Odcházím, Balada o tom, jak si chlapec pod vlivem měkké drogy našel děvče s nízkým IQ, Kapitán Morgan, Začalo to nevinně, Show, Kulisácká, Než to s náma půjde ke dnu, Abstinent, Startuju na Mars, Piliny, Z Cuby kiwi, Královna noci, Přirození, Pověste ho vejš, Proč pocit mám, Proměna, Harlej Krišna, Vostuda, Optimistická, Svařák
Vydavatel: Harlej Records
Celkový čas: 169 min.
Hodnocení: 70%


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 343 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.