Highly Suspect do Prahy přivezli rozporuplnou show, ale také velkou dávku talentu

Highly Suspect | Zdroj: NME.com

Na koncert americké party Highly Suspect jsme čekali jako na smilování. Rockeři z Massachusetts se do Česka vrátili po dvou letech, a to s novým albem MCID. Že jsou velmi talentovanou kapelou, o tom není pochyb, přesto však pražskou show v nezapomenutelný zážitek neproměnili.

Celý večer otevřelo anglické trio Calva Louise, které Highly Suspect doprovází na evropském turné. Kapela několikrát zmínila, jak moc je vděčná za tuto příležitost a bylo vidět, že do setu dala opravdu všechno. Prostory Lucerna Music Baru ihned zaplnil syrový garage punk, což bylo v určitých pasážích, kdy se hlas talentované zpěvačky Jess ztrácel za náloží basy a bicích, možná až na škodu. Přesto však Calva Louise ukázali obdivuhodný výkon a publikum skvěle nažhavili na hlavní hvězdu večera.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Výkyvy v tvorbě Highly Suspect. Hledají se, nebo se už našli?

Chvilku před osmou hodinou se za mohutného potlesku zjevili Highly Suspect a hned od prvního singlu Bath Salts se davy začaly vlnit v rytmu blues-rocku. Frontman Johnny Stevens byl zpočátku lehce zaražený, ale již brzy odhodil mikinu a začal spolupracovat jak s kapelou, tak s fanoušky. Po prvních dvou skladbách z desky Mister Asylum přišla řada na rozporuplné album MCID, ze kterého zaznělo hned několik songů, včetně balady Arizona, kterou zazpíval basista Rich Meyer.

Poselství MCID není pro každého

Kapela minulý rok prošla velkou změnou, když vydala novinku MCID, na níž se poprvé objevil také rap a mnoho syntetizátorů. Někteří z příchozích zpočátku reagovali poměrně chladně, ale brzy se objevily i první pokusy o pogo a když zazněla novinka Everything Is Sex, hýbala se již celá Lucerna. Johnny Stevens po celou dobu setu ukazoval, že s kytarou to prostě umí, avšak občas možná trochu přeháněl s teatrálností, když šel několikrát během koncertu do kolen. Tady určitě platí pravidlo, že méně je někdy více. Kdo se těšil především na předchozí tvorbu kapely, určitě byl potěšen z melancholické bluesové balady Serotonia, mistrovského díla v podobě skladby Wolf a milovaného singlu Lydia.

Celá kapela během koncertu hned několikrát vystřídala outfit a o logu MCID, které bylo k vidění jak na stěně za kapelou, tak na jejich oděvu, se nám bude zdát dost možná ještě další měsíc. Highly Suspect novému albu, které znamená My Crew Is Dope opravdu věří, a tak hned několikrát nechali tohle motto tuzemské fanoušky skandovat. Ostatně čím více se koncert blížil ke konci, tím více ledy mezi kapelou a publikem roztávaly. Frontman se rozpovídal a reagoval na skoro každý podnět, který od publika přišel. Johnny je sebevědomý showman a možná právě díky tomu, s jakou samozřejmostí se na stagei pohyboval a s jakou jistotou prezentoval desku MCID, vyprodaný Lucerna Music Bar náležitě ocenil také hip-hopové experimenty ve skladbách Fly, Freakstreet nebo Tokyo Ghoul.

Recenze: Highly Suspect novým albem MCID rozdělili fanoušky. Někdo je miluje, jiný je zklamán

Srdce některých z nás pak pookřála u singlu 16, do kterého sám zpěvák promítl příběh, jenž otočil jeho život o 180°. Díky naléhavosti v Johnnyho hlase a celkové emotivní prezentaci pravděpodobně nejedna fanynka pocítila motýly v břiše. Highly Suspect je neustále se měnící rocková skupina, která se může chlubit obrovským nepopiratelným talentem, škoda jen, že její experimentování ji odtáhlo na druhou stranu pomyslné hudební řeky, a tak ne všichni odcházeli z koncertu nadšení a plní pozitivních dojmů. Neonové outfity, rap, syntetizátory, to už prostě nejsou ti melancholičtí Highly Suspect ze songu Serotonia.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.