Horkýže Slíže jsou plni života i po 25 letech

Horkýže Slíže | zdroj: musicbar.cz

Slovenská punková skupina Horkýže Slíže je právě na turné, které má za úkol oslavit čtvrtstoletí existence. Včera se kapela zastavila v Kutné Hoře a svými písničkami rozpohybovala celý klub Česká 1.

Samotný začátek koncertu byl jako vždy vtipný a originální, tentokrát ve zbroji policejních těžkooděnců a s megafonem. Po chvilce se muzikanti chopili svých nástrojů a začala první píseň – refrénová vypalovačka Horí ti maštal. Samotný tracklist koncertu ničím nepřekvapil. Fanoušci se dočkali těch nejznámějších pecek, jakými jsou Emanuel Bacigala, Dežo má love, A ja sprostá, Ukáž tú svoju zoo, Logická hádanka, Malá Žužu, Shanghai Cola, Brďokoky, Líza a Wendy nebo Telegram.

Dá se s klidným srdcem říct, že si publikum vystoupení opravdu užilo. Pogovací klubko se nejprve vytvořilo trochu nezvykle uprostřed klubu, ale už po pár písních se přemístilo pod pódium. Frontman Horkýžů, zpěvák a baskytarista Kuko, hýřil humorem a po každé druhé písničce srdečně děkoval svým „Fenk šuej, fenk šuej very mač.“

Mezi písněmi nechyběla ani Holandská (vtipně přetextovaná písnička z filmu Madagaskar) nebo miniaturka Traja spití roboši, tentokrát ale o něco prodloužená. Poslední písničkou byl L. & G. Song. Přídavek se tentokrát ani nemusel vytleskávat, bubeník Marek Viršík se několikrát zeptal: „Chcete ještě jednu?“ Sám se pak ujal zpěvu titulní písně Horkýže Slíže, na úplný závěr pak přišla jedna z nejznámějších poslední doby – Mám v p*či na lehátku.

Koncert byl rozhodně zdařilý a nitranská skupina v žádném případě neztrácí své síly. Můžeme se jen těšit na nové album, které by mělo vyjít již letos.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...