Imagine Dragons v Praze: Popová megashow i akustická pohoda

Imagine Dragons, Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Pro americké Imagine Dragons není Česká republika nic neznámého. Hráli tady již několikrát, naposledy se představili na ostravském Colours of Ostrava, kde odehráli parádní set. Tentokrát si zastávku během svého turné vytyčili pro Prahu, kde zaznělo to nejlepší z repertoáru pro vyprodanou O2 arenu.

Kdo v pondělní večer nepřišel s dostatečným předstihem, jistě zaslechl část setu předskokanky K.Flay ještě před vchodem do haly. Imagine Dragons byli totiž vyprodaní a O2 arena praskala ve švech, přičemž ochranka u vstupu nestačila odbavovat návštěvníky.
Samotná K.Flay se mnohým mohla jevit jako neznámá tvář, má však za sebou už několik úspěchů. Mezi ty hlavní bez delšího přemýšlení zajisté patří nominace ocenění Garmmy Awards v kategorii Best Engineered Album a její album Life as a Dog se umístilo na druhé příčce hudební ankety Billboard Heatseekers Albums. Během jejího víc než půlhodinového setu si posluchač mohl všimnout určitého potenciálu, ale hudba (včetně zpěvu) se mnohdy ztrácela díky neblahému ozvučení.

Po deváté hodině a menší pauze hala opět potemněla. Během úvodní projekce a melodie ve znění Birth se z útrob haly vynořili samotní Imagine Dragons, kteří odstartovali svůj pražský večer songem I Don’t Know Why a hned na to peckou Believer. A tak probudili celou halu z letargie již na začátku večera.
Hned poté se vrhli na známou It’s Time a Dan Reynolds se nezapomněl pozdravit s diváky. Ještě předtím ale započal svůj rituální „striptýz“, kdy se jeho mikina ocitla někde v koutě pódia. Během první části večera si kapela střihla taky cover Forever Young od Alphaville.

Jak setlist ubíhal, vzrůstala i propracovanost veškeré projekce a ostatních efektů v podobě kouře či konfet. Nutno říct, že bylo opravdu na co se koukat. Kdo Imagine Dragons zná, ten dobře ví, že si dávají vždy záležet nejen na hudbě, ale i právě na vizuálu. Nebylo to tedy žádné překvapení.

Když přišla na řadu skladba I’ll Make It Up To You, na své si přišlo dámské osazenstvo, jelikož Reynolds dokonal poslední krok v podobě svlečení tílka a ukázal vydřený „pekáč buchet“. Tento moment byl ale jako stvořený i pro ty, které spíš zajímá hudba – na scénu se svým sólem přišel kytarista Wayne Sermon.
První třetinu koncertu uzavřela trojice velkých pecek. Demons, během níž stála aréna i v místech k sezení, následovala Rise Up On Top of the World uzavřela tuto kapitolu, přičemž vesele poskakovala většina fanoušků napříč halou.

Akustické podium a komorní atmosféra

Poté se kapela po kratičké pauze přesunula do druhé části, kde ji čekalo menší podium přichystané pro akustický set. Tam zazněly skladby Next to Me, Dream a I Bet My Life. Koncert tak nabral komornější atmosféry a přední řady si tímto momentem mohly na chvilku vydechnout.
Hned po této části se Imagine Dragons přesunuli zpátky na hlavní stage, kde se ihned pustili do další  pecky v podobě Thunder a celý večer za obrovských ovací uzavřeli jak jinak než s Radioctive.

Imagine Dragons ani tentokrát nezklamali. Ukázali to nejlepší, co dovedou. Místy pokulhával zvuk, to ale není v této hale bohužel nic neobvyklého. Hlavním tahounem celého setlistu byly především písně z nejnovějšího alba Evolve (2017), ale i to se dalo předpokládat. Ty nejznámější kousky nechyběly. Dan Reynolds sice nebyl moc upovídaný, směle však ukázal, že jeho hodnoty jsou jinde – ve zpěvu. Nezbývá než doufat v brzký návrat kapely, kterou lze v dnešní době pokládat za hudební stálici.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 313 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.