Imminence zaplnili pražský Storm Club moderním metalcorem se špetkou melancholie

Imminence | Zdroj: rockhard.sk

Své nové album Turn The Light On přijeli švédští Imminence představit v sobotu večer tuzemskému publiku do pražského Storm Clubu. V doprovodu dalších dvou kapel, Acres a The Oklahoma Kid, pak všem příchozím naservírovali skvělý corový zážitek a plavbu po řece plné emocí.

Celý večer odstartovala metalcorová parta ze sousedního Německa The Oklahoma Kid. Hned od začátku bylo zřejmé, že se kapela potýká s problémovým zvukem, ale rozhodně se tím nenechala odradit, a došlo také na první pokus o stage diving. Se špatným nazvučením po celou dobu svého setu bohužel bojovali také britští Acres. Zpěvák Ben Lumber první dvě skladby odzpíval se zdrceným výrazem a pookřál až ve chvíli, kdy mu fanoušci začali zpívat Happy Birthday k narozeninám. Acres hrají v České republice poměrně často, ale na konci roku 2019 se s kapelou rozloučil kytarista Theo Sandberg, a tak se tuzemskému publiku poprvé představili v novém složení. Odehráli vyvážený set, kterému však na kvalitě ubíralo právě velmi špatné nazvučení.

Rozhovor: Zpěvák Ben Lumber z Acres: Chci, aby každá má skladba měla vlastní příběh

Chvilku po půl deváté pak na pódium přišli Imminence, kteří měli od předchozích dvou kapel již skvěle naladěné publikum. Od prvních tónů skladby Erase z nového alba Turn The Light On bylo jasné, že tahle mladá pětice ze Švédska je ve skvělé formě. Frontman kapely Eddie Berg vyniká ve vokálech a bez námahy si poradí také s tvrdšími pasážemi, což fanouškům dokazoval po celou dobu koncertu. Svým hlasovým projevem Eddie může připomínat Sama Cartera z Architects a nová deska, ze které zazněly také skladby Scars nebo třeba poetická Saturated Soul, se celkově tvorbě Architektů a modernímu metalcoru zvukově přibližuje.

Imminence nezůstali jen u nejnovější desky a publiku zahráli také oblíbenou skladbu This Is Goodbye ze stejnojmenného alba, které vydali před třemi lety. Škoda jen, že tento singl zazněl hned dvakrát, jednou v akustické verzi, kdy se Eddie sám doprovázel na housle, a podruhé v doprovodu celé kapely na závěr večera. Na další oblíbené sklady jako Broken Love či Diamonds tím pádem bohužel nezůstalo v setu místo.

Recenze: Architects se na Holy Hell vyrovnávají se ztrátou klíčového člena. Na kvalitě jim to ale neubralo

Headlinerům se problémy se zvukem vyhnuly, a tak si fanoušci mohli užít skvěle sestavenou show, doplněnou o akustický cover skladby Crawling od skupiny Linkin Park, která Imminence hodně inspirovala a dle slov Eddieho Berga by bez ní pravděpodobně dnes nebyli tam, kde jsou. Sobotní večer se tak nesl ve znamení kvalitních corových kapel, jedinou nevýhodou pak byla volba prostoru se špatným nazvučením. Nezbývá než doufat, že se příště kapely představí jinde a nenechají se tímto zážitkem odradit.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.