Jelen v Přibyslavi: Z konírny až po vyprodaný mini festival

Jelen - Přibyslav, 2019 | Foto: Kamil Klembara

Kromě vystoupení na největších českých Majálesech byl jedním z prvních letošních koncertů kapely Jelen domácí open air v Přibyslavi. Akce zvaná Jelen & přátelé doma přilákala fanoušky z různých koutů republiky.

Slunečné sobotní odpoledne na Vysočině zahájila sympatická zpěvačka Tereza Balonová, která s kapelou Jelen odjela loňské turné. Stejně tak se již dříve v roli předskokana jelení šňůry objevil i David Stypka s Bandjeez. Fanoušci tak dobře věděli, co mohou od koncertu v Přibyslavi očekávat.

Fotoreport: Jelen, Míša Tučná a Tereza Balonová, 10. 12. 2018, SONO Music Club, Brno

Před samotnými Jeleny to na scéně rozproudila ještě Poetika a po zbytek večera už bylo pod pódiem tak nějak těsno. Živelné vystoupení hlavní hvězdy doprovodili dva hosté – Míša Tučná a Kateřina Marie Tichá.

Vyprodaný areál pod zámkem v Přibyslavi se nesl v příjemné domácí (až rodinné) atmosféře, klidně tak můžeme akci nazvat mini festiválkem, z něhož by se mohla stát i tradice.

„Před pěti lety jsme zkoušeli u Kásy v “konírně” a nevěděli jak dál. Nikoho jsme nezajímali, tak jsme prostě pokračovali v dělání hudby tak, jak jsme jí cítili a naše cesta nás symbolicky dovedla až sem, k tomuto dni. Vyprodaný areál pod zámkem, hudba, jídlo, pití, přátelé na pódiu i pod pódiem. Tváře známé, nové, zamyšlené i rozesmáté, děti, rodiče i prarodiče, domácí i přespolní, ze všech koutů. A všechny nás spojovalo zpívání, tanec, hraní a poslouchání. Děkujeme, že můžeme tohle žít,“ vzkázala fanouškům kapela Jelen na svém facebookovém profilu.

Po nabitém festivalovém létě se skupina Jelen vrátí opět do klubových prostor, a to s dcerou country legendy, Míšou Tučnou. Vyjde také speciální album Jelen: Půlnoční vlak Michala Tučného, z něhož některé skladby v jelení reedici samozřejmě zazní naživo.

Foto: Kamil Klembara


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 355 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.