Jimmy Kelly & The Street Orchestra hráli ve Slaném. A byl to nevšední zážitek

Jimmy a Mike Kellyovi | Foto: Vlastimil Blažek, monstermusic.cz

V předvečer třetí adventní neděle, 14. prosince, se ve slánském městském divadle uskutečnil koncert Jimmyho Kellyho & The Street Orchestra. Devět muzikantů naservírovalo divákům tříhodinové představení plné skvělé muziky.

Už půl hodiny před avizovaným otevřením hlavního vstupu postával před divadlem hlouček nedočkavců, kteří se, stejně jako ostatní, dočkali a po šesté hodině odpolední mohli usedat na místa útulného divadla ve Slaném. Nejprve se prostory plnily jen velmi pomalu, ale pak se jednotlivá sedadla obsazovala jako na běžícím páse. I když nebylo zcela vyprodáno, tak se hlediště hemžilo diváky a první patro též odolávalo náporu fanoušků.

Krátce po půl sedmé se rozezněly první tóny skupiny, která si říká The Street Orchestra (jde opravdu o muzikanty, kteří hrávali na ulicích – pozn. red.). Od samotné hry na vibrafon se postupně přidávaly i ostatní nástroje, a že jich bylo požehnaně, až se nakonec na pódiu objevil také Jimmy Kelly s tahací harmonikou a show mohla začít.

Úvodní skladba české části turné Viva La Street se pozvolnými kroky postupně zrychlovala, aby se nakonec strhla opravdová hudební paráda za zvuku devíti nástrojů. Těch bylo na stagi více než dost a jistě by zaplnily menší krámek s podobným zbožím. Basa, baskytara, harmonika (a to jak tahací, tak foukací), saxofon, vibrafon, xylofon, bicí, trumpety, trubky, kytary v několika velikostech, klarinet a všelijaká cinkrlátka, která byla použita třeba jen jedinkrát za večer, ovšem bez nich by to nešlo.

Takhle prodávají CD při své tour

Hudební nástroje si po celých 180 minut mezi sebou prakticky všichni na pódiu předávali. Tu odložil kytaru Jimmy, vzápětí mu ji vzal Mike, harmonika putovala od Jimmyho k jeho ženě a zase zpět. V mezičasech dokázal navíc Jimmy Kelly úspěšně bavit kompletní osazenstvo divadla svými vtipy a šaškárnami, jako například tehdy, když si vytáhl kalhoty co to šlo a vypadal jako správný sedlák, navíc toto okořenil sexy tanečkem s pohupujícími půlkami zadnice sem a tam.

V sobotu 14. prosince se ve Slaném navíc při koncertě natáčelo. Šlo o záznam pro připravované DVD z turné a také videoklip. Diváci v sále byli požádáni o spolupráci a nenechali se ani chvíli přemlouvat. Bylo zvláštní slyšet na koncertě jednu skladbu čtyřikrát po sobě, navíc na playback, při kterém dokonce Jimmy zapomněl zpívat a opět tím pobavil všechny, kteří si našli toho večera cestu za kulturou.

Písničky se zpívaly v angličtině, španělštině i francouzštině, svižné střídaly pomalejší a čas utíkal rychleji a rychleji. Také si to fanoušci uvědomovali a po rozlučce se samo sebou dožadovali celé sestavy zpět na place. A byli vyslyšeni. Dokonce hned dvakrát. Jimmy Kelly ještě na závěr daroval své pivo jedné z fanynek a dokonce pokropil diváky vodou z PET lahve. A to tak šikovně, že byli mokří i ti v prvním patře na balkonech.

Ti, kdo přišli, rozhodně neprohloupili, a ti, kteří si to nechali ujít, přišli o hodně. Po všech těch mainstreamových věcech, které nám denně servírují z rádií i televizí, šlo totiž o skvělou změnu a příjemný zážitek. Kelly už totiž není Kelly Family a jen mu to prospívá. Pokud by se dalo Slaný napojit na energii vycházející v sobotu z tamního divadla, budou na Kladensku svítit ještě hodně dlouho.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...