Kapela Sto zvířat předvedla v Kutné hoře veselou show, jako vždy

Sto zvířat | zdroj: stozvirat.cz

Kapela Sto zvířat právě objíždí republiku se svým Elephantour. 4. března se zastavila i v kutnohorském klubu Česká 1, který navíc patří basistovi Willymu a slaví čtvrté narozeniny.

Sto zvířat patří již víc než jedno čtvrtstoletí ke stálicím české ska scény. Tento žánr je pro ně výchozí, přesto se ale nebojí obohacovat se například příbuzným rocksteady nebo swingem.

Současné klubové turné se nepojí k žádnému novinkovému albu, a tak skupina jednoduše přehrává své největší pecky s několika staršími a méně hranými věcmi. Pro zvířecího fanouška je zbytečné je všechny vyjmenovávat, nicméně pro neznalé uvedu alespoň Chicago 1933, Podpaží, Píseň, Novgorod, Nejkratší cestu, Dámu s čápem, Skandál nebo Romeo a Juliettu. Nezapomnělo se ani na poslední desku Ministerstvo mýho nitra, z kterého zaznělo pět písniček včetně typické zvířecí „skákačky“ Struny podzimu a reggae Je 5 ráno.

Zpěvák a perkusista (mimo to i skladatel a výtvarník) Jan Kalina opět hýřil humorem a vtipnými průpovídkami mezi jednotlivými songy. Již tradičně střídal i různé klobouky a čepičky ze své sbírky. Zbytek kapely si vedl taktéž znamenitě.  V publiku sílila dobrá nálada a lidé se dostávali čím dál tím víc do varu.

Písniček bylo dohromady na tři desítky, byly však přerušeny krátkou pauzou pro odpočinek diváků i hudebníků. Po bezmála hymně českého ska Nikdy nic nebylo se nečekalo dlouho a přišly přídavky ve formě písní Radiohit Škola.

Koncert se nesl také v duchu oslav čtvrtých narozenin klubu Česká 1, který patří zvířecímu basistovi Willemu Versteegovi (původem z Holandska). Po samotném koncertu proběhla taktéž afterparty se ska-punkovou skupinou Sierra Foxtrot.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...