Koncert Majid Jordan potvrdil, že na R&B ještě nejsme úplně připraveni

Majid Jordan | Zdroj: facebook.com

Kanadská dvojka Majid Jordan si u nás včera střihla svou českou premiéru a potěšila naše zdravá i bolavá srdce. Mohlo jich však být víc.

Kamarádi z vysoké Majid Al Maskati a Jordan Ullman spolu pod torontským labelem OVO Sound vydali už dvě alba, první eponymní Majid Jordan je na světě něco málo přes dva roky, druhé, The Space Between, vyšlo loni na podzim, a koncertování na jeho počest je teď v plném proudu. Na evropské části celosvětového turné si 22. března udělali zastávku i v pražském klubu Roxy.

Večer probíhal pod taktovkou Fource Entertainment, takže se nelze divit tomu, že všechno šlapalo jak hodinky. Všichni vystupující přišli téměř na čas, což je obzvláště u takového hojného počtu docela obdivuhodné. Majid Jordan si totiž přizvali celkem tři předskokany, kteří obecenstvu dělali zábavu již dvě hodiny před jejich začátkem.

Čtěte také: Majid Jordan na The Space Between zůstávají věrní svému unikátnímu stylu

Jako první vystoupil brněnský Calin, který se už několik let snaží na české scéně udělat místo pro alternativní R&B. Vybral své čtyři tracky včetně jednoho nevydaného, a i když se mu, nejspíš kvůli nervozitě, párkrát zamotala slova, byla jeho patnáctiminutovka příjemná. Po několika minutách se objevil další místní host – Annet Charitonova, která hned od začátku houstnoucí publikum vybízela k pohybu. Sama po pódiu vesele tančila na svoje energické písničky, na poslední se k ní na stage připojil dokonce Ben Cristovao.

Jako třetí support přišel v půl deváté pařížský DJ Stwo. Během třičtvrtě hodiny, kdy docházeli poslední fanoušci Majid Jordan, předvedl set, který nemusel obsahovat přehršle známých hip hopových nebo R&B vypalovaček, aby měl úspěch.

Poté se jako první se na pódiu objevil Jordan v čele produkování, odehrál IntroThe Space Between, které se následně, stejně jako na desce, s příchodem zpěváka Majida přelilo do skladby Gave Your Love Away. Následovaly pak písně z obou vydaných desek, jež naplnily přibližně sedmdesátiminutový set.

Vizuálně vystoupení skvěle doplňovalo představovanou hudbu. Písně kluků vesměs míří na klidnou jednoduchost, ve které se skrývá jejich největší krása. Stage zabíral pouze symetricky postavený Jordanův pult, stejně tak světelné projekce za ním – ty byly doplňovány ještě malými pohyblivými reflektory po stranách. Jinak byla plocha naprosto čistá, což působilo nenuceně a po estetické stránce naprosto uspokojivě. Majid i Jordan na sobě měli klasická bílá trička, kšiltovku a černé šusťáky, což může působit spíše jako outfit na ryby než na koncert, ale jim takové oblečení s klidem prošlo.

Celé vystoupení dělalo velice příjemný dojem. Majid k publiku mluvil spíše zřídka, ale když už něco povídal, stálo to za to. Spolu s jeho tanečními kreacemi, procítěností a blízkým kontaktem se mu podařilo rozněžnit nejednu slečnu a dokonce i chlapce. Jediné, co bohužel krapet kazilo dojem, byli návštěvníci. V poslední době je přece jen častější, že se prostor Roxy vyprodá na pár týdnů dopředu a takovou účast by si rozhodně zasloužila i tahle dvojka. Ale alespoň se publikum nemuselo mačkat. Je pravda, že mít okolo sebe na koncertě prostor jednou za čas neuškodí.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 319 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.