Kosheen v Praze rozhýbali snad celé publikum

Kosheen | Foto: Jan Mareš, Monstermusic.cz

Ve čtvrtek 13. června rozduněla formace Kosheen novou budovu Forum Karlín. Směsice elektroniky, drum and bass a rocku rozhýbala snad každého zúčastněného.

Po elektro rozproudění DJem, který si říká Callboy, na to vlítli ještě energetičtěji Eddie Stoilow. Ti zahájili hodinový set skladbou Cashmir (Led Zeppelin) a poté pokračovali skladbami jako Frozen, Floating nebo Hey You. Publikum rozhýbali opravdu spolehlivě, protože na to, že ze začátku se sotva pohnulo, na konci čekaly Eddie Stoilow velké ovace. Už v polovině vystoupení zněl prostorným sálem zpěv fanoušků. Za to se jim odměnil bubeník Vláďa Zeman hutným sólem na bicí. Kapela ale uznala, že není tím hlavním tahákem, kvůli kterému ten večer lidé přišli, a tak zahráli ještě pár skladeb a pozvali na pódium hvězdy večera.

Přestavba aparatur na pódiu trvala chvilku a při znění intra Swamp nakráčeli na jeviště zpěvačka Sian Evans a její druhové, kytarista a klávesista Markee Substance a bubeník Darren Decoder, coby formace Kosheen. Hned na úvod tak zazněly skladby jako Hungry, Your Life, Addict či I Want It All. Spolupráci s publikem se zpěvačka věnovala hned od začátku. Občas zchladila své hlasivky sklenkou vína a publikum se vlnilo v rytmu až psychedelických melodií. Nicméně, zdárně podporovalo skvělý hlas Sian, která zvládala zpěv s opravdu velkým přehledem. Atmosféru podněcovala bohatá výbava světelné techniky a souběžné projekce.

Poté přišla pomyslná druhá část koncertu, která melancholické písně přeladila do stylu drum and bass. Opravdu velké tempo nasadilo trio skladbě Hide U. Stejně tak i u písně Slip and Slide Suicide měl bubeník napilno a jeho natupírované háro mlátilo sem a tam stejně jako jeho paličky. Ani třetí člen neodpočíval. Od kytary běhal k pultu a zase zpátky. To už bylo ale publikum opravdu ve varu a nejeden fanoušek rozjel svůj vlastní taneček. Tím, že hráli živí hudebníci, byla hudba pochopitelně mnohem ráznější a hutnější než na nahrávkách.

Celé vystoupení zakončili snad jejich největšími hitovkami All In My Head a Catch. Publikum tleskalo ještě dlouho a někteří jedinci vypadali, že nemohou ovládnout své, ještě tancující, tělo. Kosheen dokázali spolehlivě naplnit novou budovu Forum Karlín a ta se jim zase odměnila dobrými akustickými vlastnostmi. Ačkoliv ještě tu a tam smrděla čerstvě natřená barva. Ale atmosféra toho večera byla opravdu skvostná a pro ty, kterým to ještě nestačilo, byl připravený ještě Ravic se saxofonistou Deesaxxem.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.