Leoš Mareš v O2 areně: Kožichy, trabant, Lunetic i Pošta Ladislava Angyala

Leoš Mareš, O2 arena 2018 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Miláček národa a moderátorská ikona Leoš Mareš v O2 areně nastavil laťku poměrně vysoko, a to nejen českým muzikantům. Ač není žádný zpěvák, jeho show dosáhla takových rozměrů, že strčila do kapsy i některé hvězdy světového formátu.

Jedna z velmi očekávaných událostí letošního roku a zároveň jedna z obrovských v Leošově životě byla po dvou vyprodaných koncertech ve Foru Karlín právě ta včerejší. Show v největší české hale – v pražské O2 areně. Tisíce milovníků Leošova humoru tam přihlíželo něčemu, co ani nelze popsat jako koncert. I když byla přítomna živá kapela a spousta pěveckých hostů.

„Hlavně si to všechno natoč.“

Leoš Mareš se na pódiu ukázal dobrou půlhodinu po avizovaném začátku, však za hlasitých ovací fanoušků a v růžovém kožichu rovnou spustil Vševěda. K prvním řadám pak směřovaly jeho první vzkazy, a to když fanoušky s úsměvem vybízel, aby si hlavně všechno pořádně natočili a taky aby si trochu šetřili baterku, že má podobných skladeb v rukávu ještě spoustu.
Humorem Leoš nešetřil.

Fotoreport: Leoš Mareš, 24. 4. 2018, O2 arena, Praha

Velkou a vyšperkovanou stage večer zdobila i spousta zajímavých jmen. Se skladbou Píšem si svůj sen se jako první host objevil Pavel Callta. Svou část si odzpíval taky operní sólista Adam Plachetka a nechyběla samozřejmě Tereza Kerndlová a Helena Zeťová. Co ale možná nikdo nečekal, bylo vystoupení jednoho ze soutěžících letošního ročníku SuperStarLadislava Angyala. Jeho jednoduchý a velmi zpěvný song Pošta zřejmě zaujal i Leoše, a tak si ho na svůj životní koncert přizval. Za párminutové vystoupení si Láďa dokonce odnesl šek v hodnotě 100 000 Kč.

Žádost o ruku a trabant na pódiu

Dalším z muzikantských hostů byl Albert Černý z kapely Lake Malawi. Zaplněné O2 areně zapěl Coldplay a při té krásné chvíli došlo v publiku na romantickou žádost o ruku. Základní set Leoš ukončil skladbou Slib, kterou napsal pro svou ženu Moniku.
Pak už se jen čekalo na přídavek.
Ten přišel v podobě tří songů. Legendárního Svalnatce doprovázela dívčí taneční skupina a Leošův proslulý trabant, který se přijel ukázat v celé své kráse. Druhým přídavkem bylo speciální přání k 65. narozeninám Leošově mamince, kdy zazněl hit Máma od kdysi oblíbeného boybandu Lunetic. A světe div se, i kluci z Luneticu dorazili.

Hvězdný a humorný večer Leoš zakončil skladbou Zima. Mnozí hudební nadšenci by jistě za podobné vystoupení nezaplatili ani halíř. Všichni ale víme, že oblíbenost Leoše Mareše v Česku nemá obdoby, a tak se tisíce lidí přišly do O2 areny spíš pobavit. A toto očekávání pan velký moderátor splnil na výbornou!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 334 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.