Mandrage v Brně: Vděčné publikum a strhující světelná show

Mandrage - Brno, Sono 2018 | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

První ze dvou vyprodaných brněnských zastávek turné mají Mandrage za sebou. Někteří tak s kapelou velkolepě oslavili Valentýna.

Mandrage jsou právě v polovině turné k nejnovější desce Po Půlnoci a vozí s sebou napříč republikou předskokana Jakuba Ondru. Ten se před svým půlhodinovým vystoupením v brněnském Sonu stihl odpoledne předvést i na „čáře“ v tom, co umí nejlíp – v buskingu. Publikum natěšené na Mandrage pak nějakou chvíli bavil hity ze své loňské desky Old Town Square a ukázal tvář, díky které se mu právem přezdívá „český Ed Sheeran“.

Fotoreport: Mandrage a Jakub Ondra, 14.2.2018, Sono Music Club, Brno

Ve chvíli, kdy se v klubu zhaslo, rozeznělo se intro Před půlnocí a pódium začali postupně obsazovat kluci z Mandrage, byla z publika cítit znatelná radost a euforie. Mandrage tentokrát nakráčeli v černých kožených bundách s elegantně růžovým nápisem na zádech a v černých džínách. Oproti předešlému turné, kdy všemi směry zářila stříbrná barva, nejsou nyní tolik výrazní, ale styloví zůstali. Důraz je totiž kladen především na světelnou show a projekce. Na skvělé intro a nástup hned navázali aktuálním singlem Motýli, jímž publikum bez váhání i rozezpívali. Navíc s blížícím se koncem písně odpálili i první konfety.

 Recenze: Nové album Mandrage Po půlnoci očima rockerky

Deska Po půlnoci, která je hlavním důvodem tohoto turné, se natáčela mimo jiné v berlínském Red Bull Studios na špičkové vybavení. Vyšla 19. ledna a písničky z ní zazněly poprvé naživo před dvěma týdny ve Foru Karlín. Brněnští fanoušci tak měli necelý měsíc na to, si nové album pořádně naposlouchat. Ne, že by to nezvládli. Setlist byl šikovně skládán z novinek a proplétán jinými významnými hity kapely, bez nichž se žádný koncert Mandrage neobejde. Aktivita publika tak opisovala pomyslnou sinusoidu rostoucí při největších hitech a klesající u nového alba. Navíc první singl nové desky nezazněl. Slečno, já se omlouvám se z nějakých nepochopitelných důvodů kapela vynechala.

Pódiová show ale vynikala nápaditě zasazenými projekčními panely, obrovskou zásobou nejrůznějších světelných efektů, oblíbenou hračkou Pepy Bolana – suchým ledem, a nešetřilo se ani konfetami, které při skladbě Šrouby a matice nabyly tvaru srdce. Třešničkou pak byly oblíbené taneční kreace a především vtipná gesta klávesisty Franty Boříka, kterého vždy stojí za to sledovat.

Mandrage to se svými fanoušky fakt umí. Vždy přijdou s něčím originálním, vždy překvapí, nikdy nenudí a kvalita jejich vystoupení rok od roku vzrůstá. Kapelu dnes čeká druhé vystoupení v Brně, poté se přesune do Ostravy a počátkem března turné zakončí v Plzni a Českých Budějovicích.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.