Mikolas Josef předvedl ve Foru Karlín povedenou show, o zpěv ale úplně nešlo

Mikolas Josef - Forum Karlín 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Mikolas Josef, náš doposud nejúspěšnější reprezentant v Eurovizi, si pro svůj debutový domácí koncert vybral Forum Karlín. Celkem odvážné rozhodnutí, pokud přihlédneme k faktu, že většina domácích interpretů si na tento prostor troufne nejdříve s druhým studiovým albem. Připočtěte ještě tiskové zprávy, které slibovaly „neskutečně našlapané aranžmá“ či „pompézní show ve stylu koncertů Robbieho Williamse“, a vyjdou vám nemalá očekávání. Jak jim zpěvák dostál?

Z úplného počátku se mohlo zdát, že špatně. Při příchodu do sálu překvapila stage postavená netypicky podélně. Výrazně menší plocha k stání působila přecpaně, stejně jako balkony, kde se spousta přihlížejících musela spokojit se čtvrtou řadou, což vzhledem k nemalé ceně vstupného jistě mnohé zamrzelo. Největším mínusem večera se však stalo prvních dvacet minut koncertu, během nichž zazněla pouze jediná píseň, starší singl Free. Zbytek času vyplnilo představování doprovodných hudebníků, tanec a „hajpování“ publika. „Německo a Rakousko, ukažte mi své vlajky!” nebo také za pomoci afrických vokalistů halekající „eeee-ooo“.

Fotoreport: Mikolas Josef, 3. 4. 2019, Forum Karlín, Praha

Naštěstí se celý večer v podobném duchu nenesl, mladý interpret se ukázal jako šikovný showman. Mnohdy ho ze začátku písně nešlo slyšet, neboť se soustředil především na tanec, tím ale bavil opravdu dobře. Netančil sám, doprovázela ho skupina tanečníků, která se starala o zábavu, když se hvězda večera zrovna převlékala.

Projekce na jedničku s hvězdičkou

Vypíchnout se také sluší velmi povedené projekce. Na několika z nich mohl divák pozorovat Mikolase Josefa například ve zlaté masce. Tyto umělecké chvilky střídaly i animace, kdy se například u doposud nevydané funkové skladby Crazy objevilo stylové narůžovělé video s hollywoodským nápisem.

Nezveřejněných songů večer zaznělo více a přítomní mohli hlasovat, který si zaslouží doprovodný videoklip. Některé skladby zazněly akusticky, to když se Mikolas doprovázel sám na kytaru. Na hodinu a půl však vlastní materiál nestačil a dobře tak posloužil třeba cover Jealous od Nicka Jonase. Velké finále obstaraly nejpopulárnější singly, včetně Lie To Me, během něhož publikum doslova šílelo.

Sympatické vystoupení se obešlo bez speciálních hostů a Mikolas Josef se ukázal jako interpret, kterého se do budoucna určitě vyplatí sledovat.

 Text: David Böhm


Napište komentář