Muse v Letňanech infikovali mysl českého publika

Muse | Zdroj: facebook.com

Koncertně nabité období, kdy k nám do Česka zavítají velikáni jako Maroon 5, Ed Sheeran, Slipknot nebo Rammstein, na letišti v Letňanech pomyslně odpálili Muse. K loňskému albu Simulation Theory přivezli doprovodnou show takových rozměrů, že si lze jen těžko představit, co jinak vcelku nenápadná trojice předvede příště.

Že jsou Muse partičkou nadpozemských muzikantů, je všeobecně známo. Už jen zavedené sousloví „nejlepší koncertní kapela na světě“ o tom tak nějak vypovídá. Jenže jejich koncerty nejsou jen o vynikající práci s nástroji a hlasem, ale zároveň i o show, která fanoušky vtáhne do děje – ta aktuální konkrétně do dystopického světa, kde se řeší otázky budoucnosti, technologií a úniku ze strachu s tím spojeným v kombinaci s popovou kulturou osmdesátých let.

Čtěte také: Po stopách Muse: Inspirace u Freddieho Mercuryho a láska k science fiction

Stejně tak, jako jsou barevné jejich aktuální videoklipy, byla radostná i samotná letištní podívaná. Vzpomínáte na šedivé válečné Drones World Tour? Tohle byl takřka obrat o 180 stupňů.

Dvouhodinový setlist neopomenul kromě aktuálního alba Simulation Theory samozřejmě ani ty nejočekávanější hity Psycho, Uprising, Plug In Baby nebo Undisclosed Desires (skladba na současném turné zazněla poprvé – pozn. red.)které se vizuálem od sci-fi sice odklonily, ale o to více pak vynikla špičková obří projekce nad celou šířkou pódia.

Co show, to neopakovatelný zážitek

S postupným setměním došlo i na efektní lasery mapující shora celý areál a na nafukovací futuristickou příšerku, známou z klipu The Dark Side, jež si brousila zuby na frontmana Matta Bellamyho. Jednoduše šlo opět o neopakovatelnou ucelenou smršť hitů, efektů, rekvizit a kytarových riffů, která infikuje vaši mysl a jen tak snadno se jí nepustí. Jen je trochu škoda, že publikum pod širým nebem působilo výrazně klidněji než tomu bylo před třemi lety v uzavřeném prostoru pražské O2 areny.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 352 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.