Na Máchově jezeře proběhl 13. ročník tanečního festivalu elektronické hudby

Finlandia Mácháč 2013 |

Přes 10 tisíc fanoušků obdivovalo světové a tuzemské Djs na dvoudením fesťáku, který byl plný nadupaných beatů.

O víkendu od 23. do 25. srpna se uskutečnil u českolipského města Doksy festival pro všechny příznivce taneční muziky – Finladia Mácháč 2013. Festival byl rozdělen do dvou dnů, kdy pátek patřil zahraničním umělcům a sobota především tuzemské scéně. V areálu bylo pro fanoušky připraveno 5 pódií, kde hlavní stage byla postevena na vodě, se styly jako je house, electro-house, deep house, techno, trance aj.

Hlavní stage se představila 3D mappingovou vizualizací. Headlinery této akce byli belgičtí Dimitri Vegas  & Like Mike a holandská dvojce W&W. Obě dvojce předvedli neuvěřitelnou show plnou energetických rytmů. V sobotu se předvedli české hvězdy jako Michal Burian, Lucca, Michail Poliak nebo Dj Enrico. Pro Djské talenty byla připravena COQUI Talent Stage, kde byly slyšet také velmi kvalitní sety.

Všichni, kdo se chystali přespávat, měli možnost se ubytovat v kempu Klůček nebo Bílý kámen. Oba  dny poskytovaly spousta místa pro příznivce elektronické hudby, ale také pro rodiny na dovolené. Celý víkend bylo pěkné slunečné počasí a nikdo nemusel řešit problémy s deštěm. Naskytly se i každoroční problémy s prodejem drog, které byly řešeny policii. Nicméně,  celý festival proběhl relativně v klidném duchu.

Dle mého tento nejúspěšnější taneční český festival se velmi povedl, i když se vyskytly organizační chyby.

Sečteno a podtrženo:

+ výborné ozvučení

+ přátelská atmosféra

 

– organizačně nedostatečně zařízená doprava

– vysoká cena posledních vstupenek

Hodnocení: 75%

Záznam setu Michala Buriana:

Záznam setu Richarda Reynoldse:


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.