NF se v Praze postaral o rozporuplný zážitek

NF | Zdroj: facebook.com

V pražském MeetFactory včera odehrál svůj koncert frustrovaný rapper NF. I když se vše odehrálo na hudebně vysoké úrovni, večer se pravděpodobně mohl vyvést o trochu lépe.

Nathan Feuerstein, známý pod svým uměleckým jménem NF, svou hudbou filtruje svoje pocity už osmým rokem. Pod Capitol Records stihl vydat už tři desky a s poslední Perception teď objíždí celý svět. V pátek 20. dubna si udělal zastávku i u nás, a to v pražském klubu MeetFactory, které bylo vyprodané alespoň měsíc dopředu. Není se čemu divit, protože NF svou vervou a trochu eminemovskou flow inspiruje a uklidní každého, ať už je Čech, Američan, mladý nebo starý.

Čtěte také: 5 písniček, díky kterým si zamilujete rappera NF

S organizací to bylo trochu hektické, pravděpodobně však nebyl na vině pořadatel. Do prodeje šly i VIP vstupenky, které nabízely setkání s umělcem. Od toho ale bylo několik dní dopředu, v rámci celého turné, odstoupeno na přání kapely. I na harmonogram se čekalo docela dlouho, i když je nutno uznat, že předskokan i hlavní zábava přišli vzorně na čas.

O support se od devíti hodin postarala dvojka pražských DJs ∆NGRY ΠABLEFLIP (čti Angry Tableflip). Jejich set se ale bohužel nesetkal s úspěchem. Zaplňující se sál nabízenou party úplně nepřijal a dosti nedočkavě a možná i otráveně očekával příchod NF.

Když se člověk rozhlédl okolo sebe, bylo celkem jasné, jaká hudba přijde. V publiku byli nejvíce zastoupeni kluci, převážně mladšího věku, což se ukázalo býti trochu problematickým pro menší účastníky, kteří těžko hledali vhodné místo, aby na rappera alespoň jednou pohlédli. Prostor byl už před začátkem taky dost vydýchaný a bylo tam až nesnesitelné vedro. To však ochranka vyřešila otevřením dveří blízko u pódia.

Hudebnímu zážitku se vytknout nic nedá. NF svůj set odpálil tracky Outcast Green Lights a zavřel očekávaným Let You Down a v průběhu více než hodinového setu rapoval tak věrně, že to skoro znělo jako na playback. Na stagi byla s umělcem jen klec, kterou fanoušci znají z přebalu alba, či klipu již zmíněné písničky Outcast.

První kontakt s publikem proběhl po čtyřiceti minutách, což byla trochu škoda, i když to k tomuhle typu hudby docela sedí. NF v pár větách řekl, že se jedná o nejlepší crowd, jaký na tour zatím zažil, tomu se ale těžko věří, když od rappera nepřišla žádná jiná reakce předtím ani potom. Přes to se však jednalo o emocemi nabitý večer, který si fanoušci jistě rádi zopakují.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 300 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.