Oh Wonder přivezli do Prahy nálož pozitivní energie

Oh Wonder | Zdroj: jesusssister.com

Včerejší koncert britského dua Oh Wonder by dojal i člověka s ledovým srdcem. Nepřetržitá dávka pozitivní energie a štěstí, kterou dávala Josephine opravdu velmi najevo, byla sympatická celému klubu. Ten se po každé písničce třásl v základech a těžko říct, jestli něco takového už někdy zažil.

První věcí, které si fanoušci všimli při vstupu do klubu, byla linka světel ve tvaru písmen OW. Během koncertu pak odváděla po celou dobu skvěle promyšlenou práci řada reflektorů. Už tím Oh Wonder dali najevo, že se pořád někam posouvají a že jejich cílem nejsou úplně malé kluby tak, jak tomu bylo při jejich minulém vystoupení v Rock Café. Světelná show dodávala písničkám tu správnou atmosféru a energii.

Z důvodu nemoci se původní předskokan James Young omluvil. Místo něj však nastoupil akustický James Harries, který i přes svou velmi malou popularitu, publikum nadchl. Rozhodně si jej získal i pro předvedenou znalost češtiny. Věty typu: „Jak jste si užili prodloužený víkend?” a „Každej den je víkend.” prostě zafungovaly. James také oznámil, že v následujících dnech vystupuje po České republice.

Ve třičtvrtě na deset nastoupil hřeb večera v podobě Oh Wonder a jejich úvodní Dazzle. Už při této písničce byla i zřetelně znát změna pódiového rozpoložení, kdy místo statického zpívání Josephine a Anthonyho, fungovala vzájemná soudržnost a citová vazba. Celý koncert Josephine protančila, proskákala a bylo jasné, že kdyby mohla, paří ještě mnohem víc. Bohužel jí to styl hudby, který hraje, moc nedovolil.

Fanoušci byli až překvapivě aktivní – znali všechny texty, zpívali a tleskali do rytmu. Asi nejvíc publikum dávalo najevo svou náklonnost během písničky All We Do, která díky jejich zpěvu a své melancholičnosti ovládla atmosféru v klubu. Proslov Josephine před touto písničkou si všichni potichu vyslechli a završili ho obrovským potleskem:

„Tenhle song jsme složili v podstatě o plnění svých snů. Protože je strašně důležité vědět, že cokoli si přejete, není nemožné získat. Pokud se nevzdáte, budete bojovat za to, co chcete a budete tomu věřit, splní se to. My jsme toho důkazem. Děkujeme.“

Když už si fanoušci mysleli, že to ten večer lepší nebude, přišlo překvapení v podobě bratra zpěvačky Willa, který písničku Heart Strings doprovázel na saxofon. Will po skončení koncertu prodával merch kapely a osobně všem v Roxy poděkoval za skvělou show. Ostatně i samotná Josephine byla ke konci koncertu velmi dojatá a objevily se i chvíle, kdy jen stála a sledovala, jak se  vyprodaný klub otřásal v základech. Oh Wonder slíbili, že v Česku rozhodně nebyli naposled.

„Musím se přiznat – minulý rok jsme tu byli všichni poprvé a už tenkrát jste nás přesvědčili, že tu máme skvělé fanoušky. Ale po dnešku můžeme se stoprocentní jistotou slíbit, že se ještě vrátíme. Jste naprosto úžasní, dechberoucí. Děkujeme.“


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.