Palaye Royale nenechali Futurum ani na chvíli vydechnout

Palaye Royale - Futurum Music Bar 2019 | Foto: Jan Urbánek, MonsterMusic

Bratrská trojice Palaye Royale rozjížděla v Praze jeden energických song za druhým. Přesto v nás jejich první show v Česku zanechala trochu rozporuplné pocity.

Večer zahájila mladičká skupina The Haunt, takže pravděpodobně většina tuzemských fanoušků nevěděla, co od ní může  vlastně čekat. A ač se rozhodně nenechala zahanbit a zřejmě si v Česku pár příznivců získala, opravdová show začala teprve něčím, co asi čekal málokdo. Pár sekund před nástupem hlavních hvězd se totiž spustila česká hymna, kterou přerušili Palaye Royale až songem Don’t Feel Quite Right. Zprvu to vypadalo, že zvuk ve Futuru nebude líbivý, nakonec se ale posunul do vcelku snesitelného stavu.

Fotoreport: Palaye Royale a The Haunt, 19. 2. 2019, Futurum Music Bar, Praha

Pocta My Chemical Romance

Během prvních chvil jsme se dočkali všech největších hitů z desky Boom Boom Room (Side B) – Dying in a Hot Tub, Teenage Heartbreak Queen nebo You’ll Be Fine. Později zazněl i nový, doposud nevydaný, song Fuck With My Head a jako přídavek asi jediná píseň, která trochu zklidnila show, Ma Chérie. Poslední část setu byla tak trochu poctou My Chemical Romance, protože Palaye Royale spustili cover jejich skladby Teenagers, což samozřejmě v nejednom fanouškovi muselo vyvolat pořádnou nostalgii.

Zpěvák Remington Leith udělal v druhé půlce setu radost zejména fanynkám, protože odehrál zbytek show nahoře bez. Kromě toho má také ve zvyku, najít si vyvýšené místo v klubu a vylézt na něj. Dříve se už sice dostal kvůli těmto aktivitám do křížku s ochrankou, Futurum Music Bar ale nemá žádné nebezpečně vysoké ochozy, takže si nakonec vybral odkládací prostor na sloupech u parketu a hecoval publikum odtamtud.

Obecně se ale celé kapele dařila dobrá práce s davem. Sice toho kluci moc nenamluvili – kromě klasických pochval na adresu fanoušků, ale v průběhu songů snadno donutili publikum tleskat, zpívat známé pasáže, křičet na povel nebo dřepnout a následně skákat jako o život. O moc lepší atmosféru si asi nemohla kanadská trojice při prvním návštěvě u nás přát.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 7 kapel, které utvářely žánr emo

Možná trochu překvapivě se už po hodině rozdávaly růže a paličky a následoval finální odchod do backstage. Sice byl setlist nabitý energií, i tak ale působil velmi krátce, jako by kapela ještě úplně nevypadla ze své supportovací rutiny, která tvořila většinu jejich odehraných koncertů v poslední době.

Fanoušek Palaye Royale ale pravděpodobně dostal vše, co si od kapely mohl přát. Největší hity, energii, charismatické vystoupení. Přesto bylo zjevné, že tomu chybí něco, co by nás nenechalo na tento koncert jen tak zapomenout. Možná za to může relativně krátký set, možná vysoká očekávání od kapely, která tak rychle stoupá ke slávě. Každopádně první česká show Palaye Royale v nás nezanechala pravý pokoncertní pocit unesenosti. Na druhou stranu, ať už si z ní každý odnesl jakýkoliv zážitek, všichni se mohli přesvědčit o tom, že Palaye prostě mají velký potenciál. Od této britské partičky se ještě bezpochyby dočkáme velkých věcí.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 268 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz