Papa Roach v Olomouci: Ve světle silných výbojek a pódiové gymnastiky

Papa Roach - Olomouc 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Koncert americké „kultovky“ Papa Roach, který se uskutečnil včera v areálu olomoucké Korunní pevnůstky, nabídl fanouškům nevšední zážitky, profesionální světelnou show a možnost vidět Papa Roach pod širým nebem.

Hodinu po otevření areálu přišel správný čas k rozproudění přicházejících fanoušků. Svůj koncertní set spustili olomoučtí matadoři Hazydecay. Začali zostra osvědčenými peckami jako Breaking The Fortress či Angelz In Da House a poté představili dva songy z chystaného EP. A je třeba říci, že pokud bude celé EP stejně našlápnuté jako to, co mohli návštěvníci koncertu včera slyšet, máme se na co těšit. Set zakončili songem Watching Me, kde dokonale vynikly pěvecké schopnosti Adama Sychrowa.

Fotoreport: Papa Roach, Sunset Trail a Hazydecay – 22. 8. 2018, Korunní pevnůstka, Olomouc

Hazydecay vystřídali na pódiu metalcore hrající Sunset Trail, nejtvrdší kapela večera. Setlist, který měli připravený, šlapal jako hodinky a byl opravdu dobře vystavěný. U Sunset Trail je třeba ocenit vynikající souhru muzikantů, neotřelá řešení aranží skladeb, pěvecké umění Jakuba Sigmunda a především vizuální show jako například v Seconds of Life. V některých písních kapely mohli mít fanoušci pocit, že před nimi na pódiu nestojí lidé, ale roboti. Rytmická, pohybová i světelná složka do sebe totiž přesně zapadaly. Sunset Trail zakončili set a za několik málo minut se měla před návštěvníky Korunní pevnůstky objevit hlavní hvězda večera Papa Roach.

Pět minut po deváté to přišlo. Papa Roach se s tím vůbec nepárali a hned první skladbou Crooked Teeth své fanoušky doslova vystřelili do vesmíru. Následovaly old-school kousky Getting Away With Murder a Between Angels And Insects, kdy publikum nadšeně skákalo a Papa Roach hlasitě odměňovalo svým potleskem.

Dalšími skladbami byly Face Everything And Rise a Gravity z jejich relativně novější tvorby. Z poslední desky si poté střihli song Periscope a Help. Dostalo se také na My Medication nebo Born for Greatness, kde kytarista uplatnil své umění hraní na bicí, respektive na floor tom. Poté se stalo něco, co už bohužel k vystoupením patří, a to selhání techniky. Výpadek světel zapříčinil pauzu, kdy se publikum muselo zabavit po svém, takže v mezičase zněly songy á la Vysoký jalovec. Světla se naštěstí podařilo po pár minutách zapojit, takže Papa Roach mohli svůj koncert dohrát a dát lidem přídavky jako Scars a Last Resort.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co všechno víte o legendárních Papa Roach?

Co se hudebního přednesu týče, byl tento koncertní set dokonalý. Vše bylo čistě zazpívané a podané s patřičným drivem a rytmická sekce nekompromisně dobře sehraná, basa s průrazným a krásně zabarveným tónem. Zajímavé také bylo rozložení nástrojů na pódiu, kdy bicí byly více na pravé straně, takže na ně bylo pěkně vidět, a ještě k tomu vznikl nový prostor pro už tak velmi živou show. O komunikaci kapely s publikem se není třeba dlouze rozepisovat, protože byla vynikající.

Až na malé problémy, a to spíše technického rázu, byl včerejší koncertní večer úžasným zážitkem. Zajisté je třeba ocenit produkci Bounty Rock Cafe, neboť zprostředkovali fanouškům kapel alespoň myšlenkový a vizuální kontakt se svými oblíbenci.


Napište komentář