Parkway Drive proměnili pražské Forum Karlín v ohnivé peklo

Parkway Drive - Forum Karlín 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Dobří holubi se vracejí. To opět potvrdili australští Parkway Drive, kteří poté, co loni vystoupili na festivalu Aerodrome, zavítali do Česka znovu a přivezli s sebou Killswitch Engage a Thy Art Is Murder. Společně všem naservírovali pořádnou nálož metalu.

Metalovou smršť započali Thy Art Is Murder a už při první skladbě Dear Desolation se začal v předních řadách tvořit kotel. Vzhledem k tomu, že kapela v posledních letech poměrně stoupla v žebříčku popularity, se ani není čemu divit. Koneckonců zvětšující se moshpit nebo zpívající dav byl jasný důkaz toho, že českým fanouškům rozhodně nejsou cizí.

Fotoreport: Parkway Drive, Killswitch Engage a Thy Art Is Murder, 18. 2. 2019, Forum Karlín, Praha

Když se rozezněla skladba The Boys Are Back in Town od Thin Lizzy, vypadalo to spíš na velmi pozvolný nástup další předkapely. Tato naivní myšlenka se však rázem rozplynula v momentě, kdy Jesse Leach vzal do ruky mikrofon a pořádně do něj zařval. V tu chvíli se do toho opřel i zbytek Killswitch Engage. Oproti předchozím Thy Art Is Murder jsme se kromě screamů a growlu dočkali také zpěvu, což bylo po deathcorovém nářezu vlastně příjemným osvěžením.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co nás čeká v roce 2019? Těšme se na ohnivé Parkway Drive, Muse nebo Alice in Chains

Působivý příchod Parkway Drive

Poté, co Forum Karlín zahalila tma, všichni natěšeně vyhlíželi Parkway Drive. Ti však zvolili poněkud netradiční nástup a cestu k pódiu si se zapálenými loučemi vyšlapali davem. Zpěvák Winston McCall, odříkající počáteční recitaci ze skladby Wishing Wells, byl prvním a téměř i posledním klidným momentem celé show.

Jakmile hrábli do strun, v hale to začalo vřít. Ohnivými efekty proměnili celý prostor v takové malé peklo. Winstonův místy až teatrální projev z něj udělal samotného Lucifera, co nabádá čerty, aby zlobili a dělali pořádný bordel. Když pobízel dav ke skoku, známé rčení „Kdo neskáče, není Čech“ nabylo svému významu. Vlastenecky se fanoušci zachovali také při vhození české vlajky na pódium.

Čtěte také: Aerodrome 2018 odstartovali Parkway Drive a Wiz Khalifa

Vážnost show dodávaly zpěvákovy recitační vsuvky, znějící jak vystřižené z filmu Tima Burtona, a také smyčcový kvartet, kterým kapela překvapila při písních Writings on the Wall a Shadow Boxing. Bohužel, pokud mu nebyly pasáže přímo uzpůsobeny, nástroje se ztrácely za řinčivými kytarami a ranami do bicích.

Při přídavku pak byla potěšena hlavně ženská část publika, protože jej Winston odzpíval nahoře bez. Při skladbách Crushed a Bottom Feeder ze sebe dav ždímal poslední zbytky energie a plameny šlehaly ze všech stran. Parkway Drive to zvládli zkrátka na jedničku a už teď se těšíme na jejich příští pekelnou návštěvu.


Napište komentář