Pekař na Dvě duše tour: Nové songy, tanec a vtip

Pekař - Dvě duše tour, Fléda | Foto: Jan Kurka, MonsterMusic

Kutnohorský písničkář Pekař odstartoval jarní Dvě duše tour ve Velkých Pavlovicích a den poté v Brně na Flédě. Na všech koncertních zastávkách jej doprovázejí mladí muzikanti, kteří byli zvoleni facebookovým hlasováním. Jaká byla brněnská zastávka?

Na Flédě si v sobotu večer před Pekařem zahrála mladá severomoravská kapela Platonic, která se ještě před nedávnem jmenovala M2E. V Brně Platonic odehráli plnohodnotný hodinový koncert, a tak se vlastně vůbec nedají označit za předskokany v pravém slova smyslu. Jejich set byl plný energie, vtipu i punk rocku, až místy nápadně připomínal Pekařovy spřízněné Rybičky 48 – to publiku vysloveně ladilo do noty. Nestává se často, aby si fanoušci vytleskali přídavek i u někoho, kdo není hlavní hvězdou večera. Kapele Platonic se to však právem podařilo.

Fotoreport: Pekař a Platonic, 17.2.2018, Fléda, Brno

Krátce po desáté večer scénu oživilo plátno s barevnými světýlky a přiskotačil Pekař s doprovodnou kapelou.

„Ladíme lepší zvuk. Poctivě se připravujeme a zkoušíme i několik nových písní. Známé pecky jsme nově upravili. Celkově bude mít naše vystoupení zcela jinou podobu,“ jak zvěstoval před začátkem turné sám Pekař, tak se taky stalo.

Koncert začal zostra hned několika novými skladbami. I tak se ale publikum v refrénech docela chytalo a s Pekařem si občas i zanotovalo. Zdá se, že nové písně mají opět hitový potenciál. Pořádná show pak ale začala až s Bohyní a singlem Vrcholky a Pády, kdy se publikum více roztančilo. Pomalejší tempo u Dokud mám pro co dýchat pak vystřídal pódiový pochod kapely a v ráznějším provedení doladěná skladba Tančím.

Že je Pekař bývalý tanečník, stejně tak, jako učitel v mateřské školce, je všeobecně známo. Svůj koníček v podobě „hříšného tance“ promítl svým fanouškům ale konečně i naživo. Začalo to romantickým tanečkem, který pak přešel v punkový kapelní nářez, vyvrcholení vystřelením zlatých konfet a párty songem Za tebou. O netradiční a zajímavé momenty tak v show nebyla nouze. Závěrem pak ještě padly hity Dvě duše a Bůh s následným přídavkem v podobě novinky Továrna na hvězdy. Čeho nemilého si však mnozí s údivem všimli, bylo, že Pekařův set byl o pár minut kratší než hostů Platonic. Tolik asi jediná nutno zmíněná výtka.

Po půlnoci pak také Pekař slavil své 31. narozeniny, a tak mu byl jistě koncert na brněnské Flédě perfektním dárečkem! Dvě duše tour pokračuje příští týden v Klatovech a do půlky března pak na dalších 8 zastávkách.

Dvě duše tour

23. února – Klatovy (MC U košile)
24. února – Pardubice (Žluťák)
02. března – Zlín (Fénix)
03. března – Jihlava (Soul)
06. března – Praha (Lucerna Music Bar)
09. března – Tábor (KD Střelnice)
10. března – Golčův Jeníkov (Vagón)
16. března – Liberec (Bunkr)
17. března – Kolín (Staré Lázně)


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 309 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.