Petr Janda a Jiří Šlégr pokřtili Motorbandu nové album

Motorband | Foto: Iva J.

Původem teplická metalová kapela Motorband, která se v hudebním průmyslu pohybuje už třicet let, pokřtila včera své nejnovější, v pořadí již páté, studiové album. Nechyběli u toho vzácní hosté z branže, jako je Petr Janda nebo Kamil Střihavka, ale ani hokejová legenda Jiří Šlégr.

Motorband u nás v době svého vzniku patřil k průkopníkům metalu a na oblohu české hudební scény vynesl hvězdu, jakou je beze sporu zpěvák Kamil Střihavka. Právě s ním kapela v 80. letech začala vystupovat a vydávat alba a stala se tak zakladatelem českého speed metalu.

Za dobu existence kapely se v ní však vystřídala zpěváků i ostatních muzikantů celá řada a jediným původním členem tak zůstal jen zakladatel kytarista Libor Matějčík. S ním v aktuální sestavě působí kytarista Jan Jiříček, zpěvák Luděk Struhař, baskytarista Karel Adam a bubeník Ivo Batoušek. Ti včera opožděně oslavili kulatiny Motorbandu a nadělili si k nim nové album s jednoduchým názvem V, které v pražské restauraci U krále Václava IV. i pokřtili.

Samotnému křestu však předcházel koncert, na kterém mohli hosté i fanoušci slyšet průřez celé třicetileté historie kapely včetně pecek z nejnovějšího alba, jako třeba písně Kde byl bůh, ke které byl nedávno vydán videoklip.

Celý koncert doprovázela přátelská až rodinná atmosféra. A není se čemu divit. Přátel tam měli muzikanti opravdu hodně. Dorazil například i Aleš Brichta nebo původní zpěvák Motorbandu, Kamil Střihavka, který stál celou dobu v kotli a nářez linoucí se z pódia si patřičně užíval. Pod pódiem byl nachystaný i frontman Olympicu, Petr Janda. Ten se v určený okamžik přesunul ke kapele a chopil se coby kmotr nového alba svého slova. Vzpomínal na dobu, kdy je v době jejich začátku poznal a spolupracoval s nimi na svém projektu Rockmapa i na komplikace při nahrávání jejich prvního alba Made in Germany.

Ta deska byla divně natočená. Já už jsem tenkrát vlastnil studia a už jsem věděl jak na to, tak přišel Motorband s tou deskou za mnou. Já sem sice byl zhrzenej, že ji nenahrávali u mě, ale ta deska zněla fakt příšerně. To byly jenom bicí a Kamil tam nebyl vůbec slyšet, takovej zpěvák. Tak si představte, že sem se sebral a jel sem s nima do Německa vyjednávat, aby se to přemíchalo a tam mi řekli, že my Češi sme vlastně úplně pozadu, že víme úplný hovno a že takhle to má bejt,“ vzpomínal Janda a taky ujasnil, že se mu hudba Motorbandu po odchodu Střihavky moc nelíbila. Tedy až do doby, kdy uslyšel první nahrávky aktuální sestavy. Dokonce na to reagoval slovy: „To sem se opravdu pos*al. Těch 30 let za to stálo.“

Druhým kmotrem desky byl hokejista a trojnásobný mistr světa Jiří Šlégr, který kapelu i Petra Jandu obdaroval dresy Litvínova a popřál kapele, ať jim to hraje, mají úspěchy a dotáhnou to tam, kam si přejí: „Každý máme nějaké svoje sny a cíle a já klukům moc fandím a budu jim fandit dál.

Poté zazněly další legendární skladby kapely, ve kterých se mohli nadaní muzikanti znovu jaksepatří předvést a po nich už zasloužená oslava s přáteli a fanoušky.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.