Polar dostali klub Underdogs do varu, Tripsitter do deprese

Polar | Zdroj: Obscure Promotion

Post-hardcorová partička Polar se vrátila po půl roce do Prahy s novou deskou. Tentokrát jejich energický set otřásal klubem Underdogs, ve kterém předvedli zapamatování hodnou show i supportující Tripsitter.

Rakouská partička Tripsitter zatím není moc známá, ale o to osobitější hudbu vytváří. Navíc u málokteré hardcorové kapely uvidíte, aby zpěvák hrál zároveň na kytaru. Do Underdogs Tripsitter přivezli nové album The Other Side Of Sadness, které je plné depresivních melodií i textů, a emoce se tak z jejich písní jen řinuly. Ze začátku se sice moc návštěvníků před stage nehrnulo, ale nakonec na tom ani nezáleželo, protože šla naopak skupina k publiku. Bubeník Alex Farnik a vokalista Meindl Taxer se se svými nástroji vydali doprostřed klubu a show tak ukončili velmi intenzivně a v bezprostřední blízkosti diváků, rozestavených okolo nich.

Rozhovor: Zpěvák Ben Lumber z Acres: Chci, aby každá má skladba měla vlastní příběh

Polar nastoupili na stage před devátou večerní a od první skladby bylo jasné, že tohle bude záživná show pro každého fanouška, ať už má tvorbu kapely naposlouchanou více, či méně. Jejich energie na koncertech totiž opravdu výjimečná. Polar představili zejména novou desku Nova. O něco víc ale u diváků samozřejmě bodovaly hitovky z minulých let jako Black Days nebo Blood For Blood, na kterou frontman Adam Woodford vyhecoval klub k wall of death.

Čtěte také: Never Say Die ovládli Northlane. Polar hecovali fanoušky, Casey probouzeli emoce

Polar nabírali na obrátkách s každým songem. Zatímco na začátku bylo publikum dost odtažité a mosh pit obstarávalo jen pár jedinců, postupem času to v poloprázdném Underdogs vřelo, jako by byl nabitý k prasknutí. Dostalo se tak i na crowdsurfery, několikrát včetně samotného Woodforda. Jak on, tak zbylí členové kapely potili na stagei krev a jejich energie byla nakažlivá. Stále větší pogovací kolečko se tím pádem rozšířilo natolik, že si muselo dávat pořádný pozor na sloup uprostřed klubu, aby se o něj nikdo nezranil.

Polar jsou nyní na scéně deset let a koncert v Underdogs přesvědčil, že se s nimi rozhodně musí do budoucna počítat. A Tripsitter si u nás rozhodně zaslouží i vlastní show, protože jejich charismatická muzika potřebuje víc než půl hodiny.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 225 Článků
Jsem student literární tvorby v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz