Pražský filmový orchestr Praze představil Star Wars A Musical Journey

Star Wars A Musical Journey | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Hudba legendárního filmového hudebního skladatele Johna Williamse z ještě legendárnější filmové série v sobotu rozezněla Kongresové centrum Praha. V průběhu koncertu nazvaném Star Wars A Musical Journey ji tam představil Pražský filmový orchestr pod vedení Jiřího Korynty a Pražský filmový sbor sbormistryně Kamily Tůmové.

Už třetím rokem přestal pro spoustu lidí měsíc prosinec reprezentovat vánoční svátky a začal se nést v duchu Síly. Ta určitě provázela i Pražský filmový orchestr, který s její pomocí připravil kouzelný večer a nejednomu fanouškovi vykouzlil úsměv na tváři nebo i husí kůži.

Už před začátkem koncertu bylo všem jasné, že se svou návštěvou Kongresového centra dostali do doby kdysi dávno v jedné předaleké galaxii. Čekání ve frontě na vstupenky totiž zpříjemňovali například stormtroopeři, Darth Revan, Kylo Ren nebo dokonce i princezna Leia.

Fotoreport: Star Wars A Musical Journey, 9.12.2017, Kongresové centrum Praha

Před příchodem dirigenta Jiřího Korynty do sálu se navíc jeho role chopil Emperor Palpatine, který přišel za zvuku záporácké hymny Imperial March v doprovodu stormtrooperů a Kylo Rena. Pak zazněla fanfára ohlašující začátek filmu od společnosti 20th Century Fox, a tak se diváci přenesli přímo do čtvrtého dílu. Po skladbě Rebel Blockade Runner Palpatine i s doprovodem odešel a dirigentskou hůlku předal Jiřímu Koryntovi. Ten se po úvodu proneseném dámou, která celý večer prokládala příhodami z natáčení a kuriozitami ze světa Star Wars vnořil až do druhé trilogie skladbou Duel of the Fades, při které díky přítomnosti Pražského filmového sboru běhal všem mráz po zádech. Při Anakine’s Theme zase roztávala srdce i tvrďákům, kteří přišli v riflích a mikinách s nápisem STAR WARS.

Zážitek umocňovalo i to, že všechny skladby byly hrány z originálních not, ačkoli bylo nejmladšímu členu orchestru 13 let. Dále zazněly skladby z Epizody II a III, a dokonce i ze zatím nejnovějšího filmu Rogue One, ke kterému hudbu neskládal Williams, ale Michale Giacchino a „Williamsovci“ tak na ní podle slov Korynty mají svůj názor.

Po pauze přišly na řadu skladby z první trilogie a The Jedi Steps and Finale z epizody VII. Všichni ale stejně stále čekali hlavně na Imperial March, který sice zazněl na začátku, ale skončil už po chvilce. Chvíli to vypadalo, že nezazní ani v přídavku, protože po poslední skladbě a standing ovation přišla Imperial Suite z Rogue One a po dalším standing ovation a chvilce napětí, jestli přijde ještě něco, se na pódiu objevili členové slavné Cantine Band z Epizody IV, což vzbudilo obrovský aplaus. Imperial March ale zkrátka nemohl chybět, a tak celý hvězdný večer zakončil.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.