
První květnový den se uskutečnil 11. ročník pražského Majálesu. Co ale dělat, když jste si nechtěli nechat ujít MS v ledním hokeji? Festival potěšil všechny.
(První část si můžete přečíst ZDE) Kolem osmé hodiny večerní přišlo pro návštěvníky Majálesu opravdové dilema. Na LED obrazovce začínal zápas Mistrovství světa v ledním hokeji, kde zrovna hrálo Česko proti Švédsku, na jednom pódiu začínal Tomáš Klus, na jiných zase slovenští No Name a Horkýže Slíže. Takže hudební program byl nabitý, no a ten sportovní stejně tak. Každopádně, ať už se každý rozhodl pro to své, plac pod pódiem vypadal a zněl v podstatě stejně jako plac pod LED obrazovkou. Díky dobré organizaci se však dalo zvládnout alespoň od všeho trochu. Na hlavní stagi to právě rozjel Tomáš Klus, který si i přes sportovní událost na počet publika rozhodně nemohl stěžovat. Během písniček jako Amores Perros, Noe, Žabí král anebo Přeju ti byl zpěvák poměrně dost rozjetý. Skladbu Marie si zazpíval spolu s dvěma fanynkami téhož jména.
Zhruba v první polovině třetí třetiny hokejového utkání se na pódia postavili poslední účinkující – Chinaski, Wohnout, Sto zvířat a také Midi Lidi s Monikino Kino (tedy Petr Midi a Monika Midriaková v hlavních rolích). Kapela Wohnout nasadila rozjetý setlist, který se skládal ze stálic jako Pedro, Vrátnej či Rayda, z novějších Svaz českých bohémů a Gastrosexuál, i z těch nejnovějších, kterými jsou například LSD, Dobrý ráno, Barbie song a Fanynka. Publikum pod pódiem postupně rostlo, jelikož docházeli poslední hokejoví fandové. Stejně tak tomu bylo v případě Chinaski, kteří nezapomněli zahrát 1970, Dobrák od kosti i novější Každý ráno, která nedávno oslavila dvou milionté shlédnutí na YoutTube. Chybět nemohl ani bujný ohňostroj, který nakonec celý den slavnostně ukončil.
Fotogalerie TADY!
Pražský Majáles 2015 byl i přes mírnou nepřízeň počasí poměrně vyvedený. Jakoby se organizátoři z minula poučili a utáhli opasky svým trošku přehnaným nápadům. Nevíme, jestli rozloha areálu byla přesně stejná jako minulý rok, ale díky odlišnému rozprostření pódií, stánků i záchodků nepůsobil areál až tak příliš roztahaně. Právě záchody a pivní stany, které byly rozmístěny vždy mezi pódii, byly vyřešeny nejpraktičtěji. Dalším plusem byla také větší a lepší nabídka jídla. Tentokrát organizátoři upustili i od scén umístěných v hangárech, které se loni příliš neosvědčily hlavně kvůli špatné akustice. Obecně letos vsadili na to nejpodstatnější, a to na hudbu a hudebníky, které se díky zredukovanějšímu počtu dali lépe stihnout. Takže kromě počasí, které ovšem nakonec zase tak špatné nebylo, se dá stěží něco velkého 11. ročníku pražského Majálesu vytknout. Co myslíte?