První návštěvu Prahy si Milow i jeho fanoušci výborně užili

Milow | Foto: Jan Dvořák, Monstermusic.cz

V rámci svého turné zavítal belgický písničkář a textař Milow v úterý 10. prosince také do pražského Lucerna Music Baru, aby tady úplně poprvé potěšil své nejen české fanoušky. A to se mu povedlo.

Nevšední zážitek všedního dne začal příjemným vystoupením dua IAN z Brna. Akustická kytara zpěváka, violoncello a zajímavé písně s anglickými texty velmi mile a vhodně naladily návštěvníky na hlavní program večera.

Po krátkém oddychu a přípravě nástrojů se objevili opět dva hudebníci – zpěvák Milow, vlastním jménem Jonatan Vanderbroeck, a jeho doprovod Tom Vanstiphout, oba s akustickými kytarami. Po pár úvodních větách vřelých pozdravů spustili. Hned jako třetí píseň zazněl hit z nejznámějších You Don’t Know z prvního alba The Bigger Picture, k jehož interpretaci se publikum ve značném počtu přidalo. Průvodní slovo zasloužila také baladická Building Bridges z posledního alba North and South. U veselé Little in the Middle už jsme byli vtaženi do zpěvu zcela záměrně. Pro novou písničku Stop Being Dead našel Milow inspiraci v písni svého otce z roku 1983.

Fotogalerie z koncertu

S blížícím se koncem koncertu zpěvák přidal na humoru a svěřil se s tématem další písně, jež měla být jeho vlastním přiznáním. Pod názvem I Was A Famous Singer začal s příběhem, ve kterém zpíval I used to be so cool, načež my mu jakožto sebereflexe předzpívavali You used to be so cool. Část příběhu dodal svým smělým hlasem taky Tom. Po předposlední You and Me následovala očekávaná Ayo Technology, cover verze, která Belgičana vynesla mezi světla reflektorů.

Už tak velmi přátelskou atmosféru dotvořil závěr, kdy se po poklonce oba hráči vrátili na přídavek k mikrofonu postavenému v hloučku fanoušků pod pódiem, nechali aktivnější jedince vyskákat na neodklizené pódium a takto zahráli poslední dvě písničky. S usměvavými díky se pak odebrali do šatny, aby se po chvíli opět vmísili mezi nedočkavé fanoušky (tedy ty nedočkavější byly spíš fanynky).

Pohodová atmosféra a divácky přátelské prostředí klubu skýtající doslova na dosah ruky usměvavého, komunikativního a charismatického hudebníka spolu vytvořily jedinečný zážitek. Věřím, že i Milow se tady cítil příjemně a rád se k nám zase vrátí.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.