Punková show kanadských PUP proměnila Café V lese v nejzpocenější místo v Praze

PUP - Foto: Rusty Shepherd, Fakker |

PUP se nedávno blýskli čerstvým albem Morbid Stuff a tour na jeho podporu nyní sklízí pozitivní reakce v Evropě. Pražský koncert se tím pádem vyprodal a klub se v hodinovém energickém setu prohýbal ve švech.

Kanadská kapela PUP se do Prahy poprvé podívala loni, tehdy jako support Franka Turnera. Tentokrát přijela na vlastní show a jako předkapela zahráli čeští Cigarette Syndrome. Po nich punková čtveřice nastoupila s úvodní skladbou Morbid Stuff z aktuální desky. Naplněnému Café V lese stačilo opravdu jen pár sekund, aby se rozpoutalo peklo. První pokus o crowdsurfing jedné fanynce dokonce nevyšel, a tak frontman Stefan Babcock raději se smíchem připomněl, že ze stage se musí skákat vysoko, aby to mělo význam. Naštěstí už byly ostatní pokusy úspěšné, a klub se tak brzy proměnil v nejvíce zpocené místo v Praze.

Rozhovor: Zpěvák Ben Lumber z Acres: Chci, aby každá má skladba měla vlastní příběh

Peklo nepolevilo ani na chvíli, takže PUP naštěstí občas zklidnili tempo průpovídkami a reakcemi na náhodné výkřiky z publika. To bylo ze sympatické kapely natolik nadšené, že se párkrát pokusilo i vtipně zpívat kanadskou hymnu, přestože všichni znali jen začátek „O Canada”. Jak ale Babcock poznamenal, je to pořád víc, než znají PUP z české hymny.

Pokud měl však někdo z divoké show větší nefalšovanou radost než oddaní fanoušci, byl to právě frontman. Stefan Babcock si užíval každý moment, kdy diváci unisono křičeli texty písní, a úsměv mu prošel po tváři snad při každém stage divingu, který si ke konci koncertu také vyzkoušel, když zazněl song Full Blown Meltdown z aktuální studiovky. Právě ta naživo fungovala skvěle a za starší tvorbou rozhodně nezaostávala. Spíš naopak, při skladbách Free At Last nebo Kids si totiž vykřičel hlasivky snad každý.

Čtěte také: Ceremony na Fluff Festu: Stage diving party, kde se déšť měnil na pot

Delší než hodinový set by asi nezvládl nikdo na pódiu, ani pod ním. PUP navíc dle svých slov nemají rádi přídavky, takže si odehrají prostě vše tak, jak sami chtějí a nečekají na zavolání zpět na stage. Proto se žádné natahování nekonalo a skupina na závěr rovnou odpálila píseň DVP a populární jizlivý song o tom, jak si členové kapely lezli před pár lety při turné na nervy – If This Tour Doesn’t Kill You, I Will. Jestli se při koncertních šňůrách opravdu hádají více než jiné kapely se asi nedozvíme, jejich energii jim může ale kde kdo závidět, protože na stagei vypotí duši a skutečně prožívají každý track.

Kdo v pondělí navštívil Café V lese, trpěl sice šíleným vedrem a mohl po koncertě ždímat pot z trika, ale zároveň se mu dostalo jedné z nejpoctivějších punkových show, jaké se v poslední době v Česku odehrály. PUP dokázali, že si úspěch, kterého se jim momentálně s deskou Morbid Stuff dostává, bezpochyby zaslouží.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 272 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz