Show Hentai Corporation ve Zlíně připomínala šílenou soukromou party

Hentai Corporation | Zdroj: facebook.com

Trash rock‘n‘rollová kapela z Prahy má už dlouho pověst jedné z nejkontroverznějších skupin u nás a včera to přijela dokázat i do zlínského Fénixu. Ten ovšem plnilo jen pár skalních fanoušků, jinak zel spíš prázdnotou. O to šílenější show se však nakonec odehrála.

Úvodní slovo si vzali na starost The Atavist. Svými peckami plnili klub ve čtyřicetiminutovém setu a zatím ještě chladné publikum dokázali po pár písních i lehce roztančit. Po jedenácté hodině večerní se už pomalu rozehrávali i Hentai Corporation, klub Fénix však zůstával pořád stejně liduprázdný.

Nakonec se 30 – 40 přeživších smrsklo před pódiem a taková účast samozřejmě nemohla být zpěvákem Radkem Škarohlídem opomenuta. Proto nejdřív navrhl, jestli nebudeme radši hrát v takovém počtu pexeso. Když se rozhodl, že dnes klubu bude říkat „obývák“, protože to spíš vypadalo jako u někoho na house party, započal koncert a během prvního songu stihl obejít snad všechny v klubu a zpívat jim do ucha.

Čtěte také: Hentai Corporation: Kdybychom byli těžký introverti, na pódiu se takhle nechováme

Že Fénix club Zlín plnilo jen pár opravdových příznivců znamenalo jediné, parket byl jedno velké otevřené pole pro pogo. Pokud někdo čekal, že při takhle skromné akci se bude jen přikyvovat a poslouchat, pořádně se spletl. Od začátku do konce panovala v hledišti naprosto šílená, zpocená a energická atmosféra.

Škarohlíd jako obvykle střílel mezi skladbami jednu hlášku za druhou, na chvíli ale promluvil i neironicky, když asi v půlce koncertu překvapeně ocenil, jak neskutečně dokáží diváci pařit i v tak malém počtu. Škarohlíd se samozřejmě vtipně strefoval do klasických cílů, jako je Richard Krajčo nebo Marpo, ten totiž ve Fénixu vystupoval o dva dny dříve. Nebál se rýpnout i hodně černým humorem do zesnulého zpěváka Jana Bezděka alias Ice-B, když mu věnoval song a následně komentoval slovy: „Ale ten už je v pekle!“

Hentai Corporation zvládli odehrát v podstatě celé nové album s výpomocí pár starých klasik. Kdo někdy byl na jejich show ví, že předvádí natolik zběsilé a vyčerpávající koncerty, že by se nikdo nezlobil, kdyby odehráli svoji hodinku a odešli. To ovšem neudělali ani když na ně pařilo jen pár fanoušků. Naopak to vypadalo, že sledovat asi dvacet lidí v neustálém mosh pitu, v Hentai vyvolávalo pocit, ze sebe dostat úplně všechnu energii, která jim ještě zbývá.

Když po hodině a půl Škarohlíd prozpěvoval trochu perverznější verzi Bieleho kvetu na znamení konce, někteří členové publika jej ještě povzbuzovali, že chtějí víc. Na to už jen nepokrytě reagoval, že víc toho opravdu nezvládne a nebylo divu. Po takovém výkonu bylo obdivuhodné, že byl schopný ještě stát. O to obdivuhodnější, že se takhle domordoval na akci pro pár lidí v „obýváku.“

Jestli včerejší koncert něco dokázal, tak to, že Hentai Corporation je úplně jedno pro kolik lidí hrají. Pro pár fanoušků se totiž zejména Škarohlíd byl schopný snad i roztrhat v hodinu a půl dlouhém setu a odpálit neskutečnou show. I ze strany diváků však šlo o mimořádný výkon, který Škarohlíd několikrát ocenil. Právě takhle překvapivě malý počet návštěvníků a přesto neskutečná energie v těch, co přišli, se v kombinaci s představením Hentai Corporation postaral o jednu z nejlepších a zároveň nejpodivnějších koncertů, které se tady kdy odehrály.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 227 Článků
Jsem student literární tvorby v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz