Skillet a Volbeat uzavřeli letošní Rock for People

Skillet
Skillet | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Letošní ročník festivalu Rock for People je oficiálně za námi. Poslední kapely dohrály, návštěvníci opustili areál a pomalu může začít probíhat příprava na příští rok. Ten letošní toho přinesl hodně, a to i během třetího dne, který uzavřela vystoupení oblíbených Skillet a následně kapely Volbeat.

Čtěte také: Druhý den Rock for People ovládli Prodigy, Marmozets a fanoušci v kostýmech

Páteční odpoledne se opět neslo v duchu českých vystupujících a kdo si nemohl vybrat mezi Fast Food Orchestra a stále populárnějšími The Atavists, ten si počkal na aktuální ikonu tuzemských hudebních vod, Kapitána Demo. Demovo šílené vystoupení v podstatě přesně korespondovalo s povahou jeho songů a pozoruhodné kostýmy vizuální zážitek ještě vylepšovaly.

Fotoreport: Rock for People – Fast Food Orchestra, Kapitán Demo a další, 6. 7. 2018, Hradec Králové

O něco později už svou show rozjížděli na scénu navrátivší se Gaia Mesiah. Pražští rockeři se o své fanoušky postarali v plné parádě a přálo jim i počasí, které se sice stále pyšnilo nálepkou “letní”, intenzivní horko ale naštěstí lehce povolilo. To pak ocenili především fanoušci Sick Puppies, jejichž koncert byl vůbec první v České republice a tomu odpovídal i jásot publika – především pak v momentě, kdy koncert skončil a zpěvák Bryan Scott se vydal skrze fanoušky rovnou na autogramiádu.

Ty už pak následovala téměř svatá trojice – Stick To Your Guns, Skillet a nakonec Volbeat. První jmenovaní před osmou hodinou nastoupili na Evropa 2 stage a netrvalo dlouho, než se rozjel pořádný moshpit. Skupina hrála v nezastavitelném tempu jednu pecku za druhou a příchozí tak nebyli ochuzeni ani o dobře známou Nobody či Against Them All.

Fotoreport: Foto: Rock for People – Volbeat, Skillet a další, 6. 7. 2018, Hradec Králové

O hodinu později už se ale plnil prostor před sousední KB stagí a v momentě, kdy na pódium nastoupila formace Skillet, bylo vymalováno. Na jejich koncert jako by se přišel podívat úplně celý festival od běžných návštěvníků snad až po stánkaře a radost z početného obecenstva byla dobře vidět i na samotných účinkujících. Netradiční rocková parta byla nepopsatelnou atmosférou napájena jako Ford Mustang hektolitry benzínu a kdyby s jejich koncertem program končil, zřejmě by to vzhledem ke zjevné spokojenosti fanoušků nikomu nevadilo.

Ještě ale byli na řadě Volbeat. Ti před sebou měli nelehký úkol – zabavit publikum vyřáděné právě ze Skillet. A byť se snažili sebevíc, atmosféru jejich předchůdců se jim překonat nepodařilo. Rozhodně se ale nemůžeme bavit o nevydařeném koncertu, Volbeat místy i překvapovali, jak může vydařený dánský rock vypadat a bavili o sto šest, znevýhodnění předešlými Skillet se tedy ve finále nijak závažně neprojevovalo.

Třetí den Rock for People jako by s každým koncertem nabíral na síle a vyvrcholení v podobě Skillet a následných Volbeat pak bylo perfektní tečkou za letošním ročníkem. Příští rok nás přitom čekají jubilejní 25. narozeniny festivalu a s dnešním uzavřením areálu už můžeme jen začít spekulovat, koho si pořadatelé příští rok pozvou.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 278 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.