Skupina Nevím rozvášnila novojičínské Drago

Nevím | Foto: facebook.com

Letos poprvé se vánoční koncert skupiny Nevím nekonal v Dělnickém domě ve Studénce, jak již bývá zvykem, ale v interiérově docela netradičních, avšak příjemných prostorech novojičínského Music Clubu DRAGO.

Když skupina Nevím uvedla, že koncert v Dělnickém domě nebude možný, vzepřela se obrovská nevole z řad fanoušků, pro které se už stal tento koncert jakousi vánoční tradicí. Naštěstí však skupině nabídl své stylové prostory hudební klub Drago v Novém Jičíně, ve kterém již skupina dříve hrála.

Ještě byly dvě varianty, které jsme měli vytipované a kde by se dal koncert uskutečnit, avšak ty také nedopadly, jak jsme potřebovali. Nebylo možné je pronajmout v daný termín. No a tady v okolí nás klub Drago, ve kterém už jsme hráli, zaujal svou atmosférou a  prostředím. Než abychom koncert rušili, jsme se s kluky rozhodli, že ho uděláme v menší klubové scéně především pro naše přátele a rodinu, řekl frontman skupiny, Michal Berger.

Jako předskokan se v klubu představila pop-punková kapela Donaha. Ta naladila publikum a příjemně provázela večer, i když hrála pouhou půlhodinku. Překvapivý byl převlek Pepy Sedláka. Ten celým klubem procházel v pandích dupačkách, které si nechal i na koncert, čímž šokoval a zároveň i bavil celé publikum.

Skupina hrála často písně o vztazích a nechyběla ani kapka deprese, což však brala spousta diváků s nadsázkou. Ta vygradovala při jedné písni, když se skupinová „panda“ schovala do svého obleku tak, že jí nešlo vidět ani do obličeje, jako by zemřela, což bylo navíc podbízeno melancholickým zpěvem.

Hvězdní Nevím pak nastoupili krátce po půl desáté. Rozeznělo se intro a působivé trio z Pustějova skočilo na pódium se svými legendárními hity, mezi kterými nechyběly Není jediná nebo Já si tě namaluju. Zahráli i rockové předělávky populárních songů, např. legendární singl Bruna Marse Just The Way You Are a také Smetanovu Vltavu.

Jelikož na pódiu nechyběly dvě obrazovky s texty songů, fanoušci nadšeně zpívali společně se zpěvákem, čímž ho podpořili i při nových písních. Klub praskal ve švech a pozitivní nálada se linula všemi směry.

Ta atmosféra, kdy je nacpaný klub lidmi a všichni si s námi zpívají naše písničky, je úžasná. Navíc, když jsem slyšel, u kolika songů byli lidi schopni nás přezpívat, měl jsem radost a opravdu mě to potěšilo, zněl nadšeně Michal B.

Plány na příští rok

„S klukama plánujeme vydání desky s novými písničkami, které máme nyní rozpracované. Chceme se tomu tedy teď pořádně věnovat, dát všechny skladby dohromady a pak určitě objet nějaké ty koncerty. Hned po vydání CD se můžete těšit i na videoklipy – 1, 2, možná i 3.

Koncert v Novém Jičíně dopadl na jedničku a již nyní se těšíme na ten příští, který by už měl být v Dělnickém domě ve Studénce.


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)