Slunce, dobrá nálada a skvělé kapely pohltily Rockový Slunovrat

Fast Food Orchestra | Zdroj: facebook.com

Fast Food Orchestra, Sto Zvířat a další skupiny vystoupily na Rockovém Slunovratu v řevnickém Lesním divadle. Nad příjemně zaplněným a zalesněným areálem pražilo tropické slunce. Vše tak přálo dokonalé pohodě a povedenému festivalu.

V sobotu 5. června se třicet minut po dvanácté rozduněl nad Řevnicemi les, protože v místním lesním divadle odstartoval Rockový Slunovrat. Festival započali svým rockovým vystoupením hudebníci z Space Cripple Bastards, což je band pocházející z Řevnic. Lidé do areálu teprve přicházeli, proto také řevnický band neměl moc velký kotel pod pódiem.

Následně nastoupila na scénu punková partička z Prahy Daily Coffee. Ta z počátku měla u stage úplně prázdno, ale punkáči předvedli povedenou show, díky které se po pár skladbách objevilo pod pódiem několik nadšenců. Ti společně s kapelou ukázali okolí, že punk ještě není mrtvý. Po punkáčích z Prahy přišla na řadu kapela CTM, která potěšila milovníky tvrdších kytar. Jejich hardcore zvedl z laviček několik návštěvníků a ti si jejich show řádně užili.

První pořádný kotel se pod jevištěm objevil až čtvrt hodiny po čtvrté, kdy na stage vlétli Fast Food Orchestra, kteří zde předvedli několik skladeb z nové desky ZEN a také zajetou klasiku. Dav už byl rozjetý díky předchozím kapelám, a tak se nad lesním divadlem rozšiřovala pohodová atmosféra. Fastfoodi zahráli skladby jako Baby, Modrou Raketu či Karma Holiday a Go, díky těmto a dalším hitům po sobě nechali řádně nažhavený dav pro své kamarády z Prague Conspiracy.

Ti zde předvedli svůj rockový mix, avšak při jejich vystoupení fanoušci trochu ustoupili a bylo zde poloprázdno. To se však nedalo říci o areálu, který se každou minutou zaplňoval více a více. Návštěvníci asi čerpali energii na další vystupující. Po rockové smršti od Prague Conspiracy nastal čas pro fandy drum & bass hudby od kapely Le Pneumatiq.

Během jejich vystoupení se pomyslné hlediště pěkně plnilo a slunko pomalu, ale jistě zapadalo. Tím se aktivita v kotli rozrůstala, a to i díky natěšenosti na hlavní hvězdu večera, kterou byli Sto Zvířat. Ti nastoupili lehce po deváté hodině večerní. Hity jako Píseň, Dáma s čápem a další léty osvědčené skladby rozezpívaly dav a všichni si užívali každý tón a sloku. Po skladbách Nikdy nic nebylo a Ty vole na základní škole odbila desátá hodina a zvířata tak musela ukončit svou show kvůli lesní zvěři, ale i kvůli nočnímu klidu.

Po jejich vystoupení se z divadla stala párty, protože se na stagi ukázal DJ Pixie a další DJs, kteří zde rozjeli své mixy elektronické hudby. Přítomní si tak užívali drum & bass a jiné elektro prvky až do ranních hodin. Celým festivalem se nesla skvělá atmosféra, kterou si užívali jak kapely, tak všichni, co dali akci přednost před válením se na kanapi. A všichni už teď mají jasno, že další ročník Rockového Slunovratu určitě nevynechají.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.