SWMRS svou českou premiéru zvládli na jedničku s hvězdičkou

SWMRS, Chapeau Rouge 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Dříve vystupovali jako předskokani slavného tria Green Day, teď SWMRS zavítali poprvé i do Česka a propůjčili si k tomu pražský klub Chapeau Rouge. Kdo nebyl, může litovat, protože se jednalo o velkou punk rockovou show.

Večer otevřeli Anteros z nedaleké Anglie, kteří v čele s divou Laurou Hayden působili spíš nenápadně. Ať už ale šlo o samotný zpěvaččin projev nebo atmosféru některých písní, tohle hudební zjevení chrlilo z pódia atmosféru devadesátých let, což úplně nezapadlo k punk rocku, který měl ten večer přijít.

Fotoreport: SWMRS a Anteros, 1. 3. 2019, Chapeau Rouge, Praha

SWMRS odstartovali svůj pražský koncert přesně v devět hodin větou „Dobrý večer. Jak se máte?“  Už během prvních tónů skladby Trashbag Baby to v klubu vypadalo, jako kdyby se všechny přítomné ovečky náhle proměnily v hladové vlky, co vyrazili na punkový večírek.

Pogovalo se a skákalo od začátku do konce. Snad ani na moment přední řady nepolevily, ale ona je vlastně nenechala vydechnout ani kapela. Ta od svého startu pálila jednu pecku za druhou. SWMRS navíc před pár dny vydali druhé album Berkeley’s On Fire, které naživo opravdu fungovalo.

Recenze: amo od Bring Me The Horizon: Lásku střídá nenávist

Zazněly samozřejmě skladby jako Miley, Figuring Out a Lose It, ale větší prostor byl věnován nejnovější tvorbě. Dostala se tak řada na Lose Lose Lose, Too Much Coffe, IKEA Date nebo Hellboy. Někteří interpreti umí na koncertech odpálit zajeté hity, ale s novým materiálem jim to už tolik nejde. To však u SWMRS neplatí.

SWMRS dokázali i malému českému publiku, že mají co nabídnout a že jejich mladistvá energie je nakažlivá. Z celého vystoupení mohlo akorát zamrzet, že se nekonal přídavek. I to ale ve finále kluci napravili. Po pár minutách, kdy technici vyklidili stage a z placu odešla většina návštěvníků, zaznělo ještě něco málo unplugged. Letos je navíc uvidíme v Česku ještě jednou, a to na festivalu Rock For People.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 289 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.