Ten Fé přivezli do Česka intimní show plnou emocí

Ten Fé | Zdroj: nme.com

Českou koncertní premiéru má britská parta Ten Fé za sebou. Před dvěma měsíci vydala nové album Future Perfect, Present Tense a slibovala, že nová tvorba je více emotivní, upřímná a otevřená. Malé publikum, které do Café V lese dorazilo, se přesvědčilo o tom, že kluci dostáli svému slovu a předvedli opravdu intimní show.

Vše vypuklo pár minut po deváté hodině večerní. Ten Fé hráli bez předkapely, hráli bez přetvářky, hráli upřímně. Celý set odstartovali hitem Won’t Happen, který ihned rozpohyboval většinu fanoušků. Následovaly pecky jako Not Tonight nebo Turn a Overflow.

Rozhovor: Leo Duncan z Ten Fé: Nemáme rádi The 1975. Prosím, přestaňte nás k nim přirovnávat

Ten Fé hned od začátku publiku servírovali jeden hit za druhým a ani na chvíli nepolevili. Odehráli průřez celou jejich tvorbou, zazněly tedy jak songy z prvního alba Hit the Light, tak například Leova (zpěvák a kytarista kapely, pozn. red.) nejoblíbenější skladba Echo Park. Album Hit the Light je kritiky často přirovnáváno k tvorbě kapely The 1975, naživo však Ten Fé hrají více folkově, lidsky a naopak postrádají trochu pódiové sebejistoty.

Přes očekávání nezazněl jeden z jejich největších hitů – Superrich. Fanoušci se dokonce nebáli si o tento song sami nahlas říct, na což však Leo Duncan reagoval slovy: „Ne, ne, nejste ani trochu blízko,“ a rozjel to s coverem I’m on Fire od Bruce Springsteena.

Nakonec zahráli a capella cover skladby Chains, který původně nazpívala Carole King. Byla to taková třešnička na dortu a i přes hrůzu v očích klávesisty Johnnyho Draina to klukům skvěle ladilo. Fanoušci odcházeli plni pozitivní energie a natěšení, co dalšího si pro ně Ten Fé do budoucna připraví.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.