The Kooks roztančili publikum v Malé sportovní hale

The Kooks | Zdroj: NME.com

První samostatný koncert The Kooks v Česku se vydařil! Kapela původem z Británie měla v Praze vystoupit v květnu, ale koncert byl o půl roku přeložen. Fanoušci ale vydrželi a koncert si včera pořádně užili.

Nejvěrnější fanoušci čekali před halou od jedenácti hodin dopoledne, ale dveře Malé sportovní haly se otevřely až v sedm hodin a první předkapela začala hrát o hodinu později. Tou byli čeští Lake Malawi, kteří publiku poprvé představili své nové CD Surrounded by Light. Mezi písně Lake Malawi, které se kluci rozhodli zahrát, zařadili i Coco. Ta vznikla za dob zpěvákovy předešlé kapely Charlie Straight. Nezapomněli ani na svůj největší hit Chinese Trees.

Po Lake Malawi, když bylo publikum docela dobře naladěné a roztančené, na pódium přišli druzí předskokani The Academic. Ti se do Česka podívali poprvé a rovnou slíbili, že se sem příští rok v rámci turné k připravovanému albu určitě vrátí. Zazněly písně jako Mixtape 2003, Permanent Vacation a Bear Claws. Fanoušci se s kapelou rozloučili velkým potleskem a netrpělivě už očekávali vrchol večera – The Kooks.

The Kooks nastoupili přesně podle časového plánu, tudíž ve tři čtvrtě na deset. Po intru následovala písnička Always Where I Need To Be a publikum hned začalo pořádně tančit. Kupodivu si to tak udrželo až do konce koncertu. Je pravda, že během méně známých písní publikum trochu vychladlo, ale o to více si pak užilo ty známější. Největší hity jako Bad Habit, Forgive&Forget a Shine On nesměly chybět.

Nezapomenutelným zážitkem pro fanynky rozhodně byl moment, kdy zpěvák Luke Pritchard sestoupil níž z pódia a během písničky Forgive&Forget se otočil zády a začal kroutit zadkem.

Po skončení koncertu se začalo publikum hlasitě žádat přídavku. Kapela si opravdu dlouho dávala na čas a nechala fanoušky skandovat skoro pět minut. V přídavku zazněla akustická Seaside, při které publikum doslova křičelo text. The Kooks se s Prahou rozloučilo největším hitem v podobě Naive. Koncert byl celkově vydařený a rozhodně se na něj vyplatilo půl roku počkat.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.