Twenty One Pilots v Praze: Vizuální paráda a fanoušci, kteří neztichli ani na 3 vteřiny

Twenty One Pilots - Praha 2019 | Foto: Čestmír Jíra

Dlouho očekávaný koncert dua Twenty One Pilots je za námi. O2 arena praskala ve švech a kromě písní z nového alba Trench zazněly i starší klasiky. Show si však díky perfektním a nápaditým videoprojekcím, mini stage a plošinám mohl užít každý fanoušek v hale.

Twenty One Pilots jsou známí svou pevnou fanouškovskou základnou po celém světě. O tom, že v České republice tomu není jinak, nás přesvědčili skalní příznivci, vyčkávající na koncert před O2 arenou už od ranních hodin. Červené čepice mísící se s bundami se žlutými páskami a jiné žluté doplňky byly vnímány jako pomyslná vstupenka pro ty, kteří kapelu už nějaký ten pátek znají.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Žlutou éru Twenty One Pilots inspiroval útěk před vlastními démony

Nedočkavé publikum měla za úkol rozehřát převážně dívčí kapela The Regrettes, jejíž krátká punk rocková show nápadně připomínala tvorbu Joan Jett.

Když se ale strhla opona a na pódiu se kromě Tylera Josepha a Joshe Duna objevilo také hořící auto, známé z jejich videoklipů k Heavydirtysoul nebo Jumpsuit, ta pravá show začala. A právě skladbou Jumpsuit Twenty One Pilots celý koncert doslova odpálili.

Ochuzeny o zážitek nebyly ale ani zadní řady, natož ochozy. K překvapení, v podobě hraní na menší stagi uprostřed haly, došlo zhruba v polovině koncertu a kluci na ní odehráli například Neon Gravestones nebo Bandito. Atmosféru v sále při tom podtrhávalo nejen jejich nápadité osvětlení, ale také světýlka z mobilních telefonů, a to nejen v bílé, ale hlavně v tématicky žluté barvě.

Foto: Čestmír Jíra
Foto: Čestmír Jíra

Hraní v publiku, zdvižné plošiny na různých místech haly či „teleportace“ Tylera nejsou u Twenty One Pilots žádnou novinkou, stále však fungují velmi efektně. Koncerty se tak proměňují v silný vizuální zážitek, který byl navíc doplněn i o bubeníkovo salto z piana a milý pozdrav v češtině.

The Quiet Game

Kapela si během The Bandito Tour vymyslela malou hru – The Quiet Game. Jak už název napovídá, kluci vybízejí publikum k tomu, aby zkusili v sále udržet hrobové ticho. Vše zaznamenávají na kameru se stopkami a výsledky pak sdílejí na svém instagramovém profilu. Bohužel však náš výsledek 2,08 sekund nebyl příliš obstojný, Poláci vydrželi mlčet o 2 vteřiny déle.

Recenze: Twenty One Pilots na albu Trench pokračují v boji se svou myslí

Dvouhodinový set plynul jako voda. Po celou dobu jej v pozadí doplňovala zajímavá videoprojekce, prolínající klasické velkoplošné natáčení s částmi videoklipů, vzory z obalu alba Blurryface či postavičkou Neda, známého z nejnovějšího klipu k písni Chlorine. Dokonce i Tyler s Joshem měli image ke každé písni promyšlenou a stávali se místy až mistry převleků.

Rozloučení proběhlo při skladbě Trees a zahalení publika do roje žlutých konfet. Pak už se jen uklonili a fanouškům nezbylo nic, než jen smutně pozorovat jejich odchod. Někteří tak z O2 areny odcházeli se slzami v očích a odnášeli si domů kromě žlutých paliček a posbíraných konfet také spoustu vzpomínek, protože když už Twenty One Pilots něco dělají, tak pořádně. A proto stejně tak jako jejich poslední album, bylo vystoupení promyšlené do detailu.


Napište komentář