Vyhořelé celebrity? Ne, Scorpions se v Ostravě předvedli ve výborné formě

Scorpions | Zdroj: Facebook.com

Včerejší koncert dokázal, že Scorpions, kteří se na hudební scéně pohybují přes padesát let, rozhodně nepatří do kovošrotu. Muzikanti podali vynikající výkon a fanouškům předvedli vše co si přáli, a ještě něco navíc.

Koncert by se dal rozdělit do čtyř samostatných částí. V začátku Scorpions zahráli skladby z nové desky jako We Built This House. Následně přitvrdili a ukázali fanouškům, že rozhodně nejsou žádnými vyčpělými rockery. Zhruba v polovině koncertního setu si bývalý bubeník Motörhead Mikkey Dee střihl pětiminutové sólo, při němž se konstrukce, na níž seděl, vznesla do výšky zhruba pěti metrů. Následovala skladba Blackout, při níž na obrazovkách běžela projekce přebalu desky, která diváky vtáhla až do vnitřností skladby.

Třetí část se nesla v duchu romantických balad Send Me an Angel a Wind of Change v akustickém podání, ke kterému měla kapela připravenou i speciálně upravenou sadu bicích. Závěrečná část byla klasicky částí přídavkovou a patřila hitům Still Loving YouRock You Like a Hurricane. Je třeba ještě dodat, že celý koncert hudebníci prokládali precizně sehranými instrumentálními pasážemi.

Scorpios po celý svůj koncert předváděli výborné výkony, zvláště Klaus Meine ve svých partech krásně čistě intonoval a posouval hranice zpěvu z fyziologického hlediska zase o kousek dál. Předchozí tvrzení ovšem neplatí o zvukaři, který ze začátku bojoval s prostorem haly. Na jeho obranu je ale třeba říct, že stadiony nejsou stavěny pro koncertní účely, a jejich nazvučení tak není úplně nejlehčí. Nejúžasnější věcí na koncertě však byla světelná show a audiovizuální část, kdy se na projekčních stěnách na pódiu pouštěly animace, které se spojením s osvětlením vykouzlily úžasnou atmosféru.

Čtěte také: Jednou nohou na koncertě Scorpions

Celkově se dá koncert hodnotit velmi dobře a očekávání nejednoho diváka byla určitě naplněna na sto procent. Po výrazové stránce však vystoupení postrádalo trošku klasické rockové drzosti a živelnosti. Pokud ale od tohoto drobného faktu odhlédneme, můžeme s klidem říci, že se jednalo o velmi dobrý koncert a pro mnohé fanoušky i o splnění jejich velkého snu být na koncertě Scorpions.


Napište komentář