Walk Choc Ice v Praze zavzpomínali na desku Keep Smiling

Walk Choc Ice | Zdroj: musicbar.cz

Už je tomu třináct let, co se kapela Walk Choc Ice rozpadla, ale dvacetileté výročí desky Keep Smiling hudebníky motivovalo ke vzpomínkové minitour, se kterou kostelečtí rockeři navštívili i pražský Lucerna Music Bar.

První, kdo rozduněl Lucerna Music Bar, byla kapela The Atavists. Hoši z kapely se snažili a zněli opravdu vydařeně, avšak většina návštěvníků viděla a slyšela jejich tvorbu prvně, tak se nikdo neodvázal k většímu rozdovádění kotle. Avšak jméno The Atavists si zapamatujte, možná ještě o nich uslyšíme. Po ukončení svého setu byla pauza na občerstvení a čtvrt hodinky po deváté večer to vše začalo.

Walk Choc Ice nastoupili na pódium, aby oslavili dvacáté výročí od vydání desky Keep Smiling. Kapela se roku 2003 rozpadla, ale toto výročí společně s beznadějně vyprodaným koncertem v rodném Kostelci nad Orlicí je navnadilo potěšit svou hudbou i Prahu. Po intru se rozjela píseň Democrasy a následovaly pecky jako Why a Monky. Začátek koncertu však byl z hlediska zvuku opravdu bídný. Ze zpěvu nebylo rozumět jediné slovo a zvuk kytar či bicí také nebyl čistý.

 

Po několika skladbách se zvuk zlepšil, i tak ale Lucerna Music Bar už zažil lepší koncerty, co se zvuku týče. Mnoho návštěvníků to však neodradilo a zvesela pařili. Do Prahy dorazilo i mnoho fanoušků z Kostelce nad Orlicí, kteří se s kapelou znají osobně a tento koncert si nemohli nechat ujít. V klubu zazněly téměř všechny skladby z alba Keep Smiling, které byly doplněny o písně jako je například Černá díra z desky Walk Choc Ice. Koncert si užívala jak kapela, tak všichni návštěvníci.

Celá show šla pomalu, ale jistě do finále a když se z pódia ozvaly tóny skladby Rejdit, která je nejznámější z celé jejich tvorby, příjemně naplněný Music Bar zpíval z plna hrdla. Po této skladbě měli muzikanti odejít do zákulisí, ale Honza Křížek říkal, že na to prdí, než aby chodil do backstage a fanoušci je zase vyvolali, tak raději budou hrát rovnou. Zazněly skladby od Iron Maiden, Judas Priest či Metallicy a kotel pod pódiem si užíval každý tón světoznámých pecek. Po této vsuvce se kapela vrátila ke své tvorbě a na závěr zazněla skladba Walk Choc Ice. Koncert to byl až na nepříliš kvalitní zvuk opravdu vydařený a mnoho lidí teď jen doufá, že se hudebníci dají opět dohromady, protože podobný koncert by si určitě rádi ještě všichni zopakovali.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.