Zpocené Futurum se otřásalo v základech. Hardcorovému večeru vévodili Emmure a Rise Of The Northstar

Emmure | Zdroj: thepageant.com

Do pražského Futura zamířila smetánka z hudebního spektra corových skupin a tento večer bude letos v rámci žánru jen těžko překonatelný. Emmure přivezli skvělou show, pomyslným headlinerem se ale pro plno tuzemských fanoušků stali Rise Of The Northstar.

Večer odstartovala australská partička Alpha Wolf. Vzhledem k tomu, že se na akci mělo představit dohromady pět kapel, metalcorová čtveřice začala už před sedmou hodinou. Pokud však někdo očekával, že diváci přijdou pouze na hlavní hvězdy, velice se spletl. Futurum se hodně rychle plnilo a Alpha Wolf i přes kraťoučký set otevřeli dveře ostatním kapelám kvalitním vystoupením. Zejména poslední song Black Mamba pořádně rozehřál první řady.

Čtěte také: We Came As Romans se po smrti zpěváka vrací opět do studia

Jako poměrně silná předkapela se ukázali i následující Fit For A King. Na první dobrou možná neoslovili ty, kteří o jejich tvorbu dříve nezavadili, protože nešlo o tolik divokou část večera – americká čtveřice si totiž více zakládá na melodičnosti. Songy, které představili v Praze, byly až na dvě výjimky – Pissed Off a Deathgrip – z poslední desky Dark Skies. Letos v říjnu u nás skupinu uvidíme znovu.

Jako další přišli na řadu kanadští Obey The Brave v čele s energickým Alexem Erianem. Ač zadní část klubu zůstávala stále docela chladná, první řady rozjížděly čím dál větší peklo. Obey The Brave si střihli průřez vlastní tvorbou. Zahráli jak svůj nejstarší song, tak i úplnou novinku No Apologies, ke které na začátku měsíce vydali klip. Set naopak ukončili čtyři roky starým trackem Full Circle a prakticky celým vystoupením jen potvrdili vysokou kvalitu všech předskokanů.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Nezapomenutelné desky, které v roce 2019 oslaví už 10 let

Po nich konečně vlétli na stage Rise Of The Northstar, pro spoustu návštěvníků Futura nejočekávanější záležitost večera. Francouzi, co si ujíždí na japonské kultuře (a že to bylo na jejich zjevu znát), odehráli přesně to, co si jejich fanoušci museli přát, ať už šlo o Here Comes The Boom nebo Again And Again.

Moc toho nenamluvili a ani to nebylo třeba. Svou živelnou show doháněli kotel k šílenství, a to takovým způsobem, až možná někteří zapomněli, kdo že to má vlastně být hlavním headlinerem. Pro leckoho ale Rise Of The Northstar hlavní hvězdou večera byli plánovaně. Po jejich vystoupení se totiž spousta lidí již odebrala k šatnám.

To hlavní však mělo teprve přijít. Přestože to vypadalo, že samurajové nasadili laťku dost vysoko, finální kapela Emmure se nenechala zahanbit. A jejich fanoušci už vůbec ne. Přestože na stage tahle čtveřice tvrďáků nastoupila až v deset hodin, na energii v publiku to nebylo znát. Naopak to vypadalo, že méně zaplněné zadní prostory klubu chtějí dohnat první řady neutuchajícím mosh pitem.

Recenze: Architects se na Holy Hell vyrovnávají se ztrátou klíčového člena. Na kvalitě jim to ale neubralo

Je třeba vyzdvihnout vizuální stránku vystoupení Emmure. Jen málokdy uvidíte ve Futuru takové vizuály, jaké jely v některých částech koncertu v pozadí pódia. Spolu se skvěle pasujícími světelnými efekty bezpochyby posunuly show o stupínek výš.

Frankie Palmeri je sice kontroverzní frontman, ale ať už na něj máte názor jakýkoliv, jeho charisma na stagei je obrovské. Svým hudebním projevem dokáže udržet pozornost fanoušků od začátku do konce. Mohl ji však udržet o chvíli déle, protože podle programu byl očekáván hodinový set, ale Emmure skončili po 45 minutách. A tak nebylo divu, že se ještě chvíli ozývaly beznadějné výkřiky „one more song.“

Čtěte také: Never Say Die ovládli Northlane. Polar hecovali fanoušky, Casey probouzeli emoce

Někteří byli ale možná rádi, že se mohli konečně vymotat z brutálně vydýchaného klubu. Nebylo však divu, že celé Futurum oplývalo takovým vedrem. Pod stageí to vřelo a Emmure navíc odpalovali jednu pecku za druhou. Zejména song Flag Of The Beast pořádně rozproudil krev a pokud se někdo ani u takového nářezu aspoň trochu nezapotil, dost možná si to užil jen napůl.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 205 Článků
Jsem student kreativního psaní v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i blog o méně znamých kapelách justlisten.cz