Aquababes: Rády bychom roztančily a rozezpívaly všechny fanoušky

Aquababes | Foto: Ondřej Pýcha, Universal Music

Asi stěží najdeme televizního diváka, který by neviděl reklamu na Aquilu, ve které působí holčičí skupina, která si říká Aquababes. Nás zajímaly jejich názory, sny a další plány. 

Singl Neříkej mi baby sklízí velký úspěch, čekaly jste to?

Jsme nadšené, máme obrovskou radost! Takový úspěch jsme rozhodně nečekaly, přece jen jsme se publiku představily teprve před několika týdny, je to neskutečné.

Proč si myslíte, že je tak oblíbený?

Pravděpodobně proto, že je velice chytlavý. Troufáme si říct, že skladatelé a producenti odvedli skvělou práci a napsali pro nás HIT! Píseň má taneční rytmus, někdo se mohl zhlédnout v textu a melodie člověku snadno uvízne v hlavě a musí si ji zpívat, i kdyby nechtěl.

Jak probíhalo natáčení skladby i klipu?

Obojí probíhalo naprosto pohodově. Zejména natáčení klipu jsme si užily. Voda byla sice studená a točily jsme od rána do večera, ale vždy nás zahřály teplé ponožky a smysl pro humor. Občas, když to bylo možné, jsme boty na podpatku vyměnily za holínky. Navíc jsme kolem sebe měly skvělý tým profesionálů, kteří se o nás perfektně postarali.

Plánujete nějakou novou skladbu?

Celé léto budeme pracovat na dalším singlu, ale o čem bude, zatím neprozradíme, nechte se překvapit. Také se pokusíme vytvořit show, prozatím z oblíbených coverů, se kterou se budeme moci sblížit s našimi posluchači při živých koncertech. Těšit se můžete na velkou dávku zpěvu, rytmu, harmonie a tance.

A co takhle album?

Teď nechceme předbíhat. Soustředíme se zejména na tréninky a pracujeme na nové hudbě. Na album jako takové si ale veřejnost bude muset ještě počkat.

Jak jste se dostaly k reklamě na Aquilu?

Aquila již delší dobu podporuje začínající umělce a my jsme měly to štěstí, že s námi chtěla spolupracovat hned od začátku. Taková nabídka se neodmítá, naopak jsme velmi rády, že si nás Aquila vybrala a že jsme se právě díky této reklamě mohly dostat tak rychle do povědomí jak posluchačů, tak diváků.

Na kolik si myslíte, že tato reklama ovlivnila váš úspěch?

Reklama na Aquilu nám určitě pomohla dostat se blíže k lidem, do jejich obýváků (smích). Je fajn, že jsme mohly zasáhnout i lidi, kteří třeba na internet, Facebook a YouTube moc nechodí a dávají přednost televizi.

Na jakou cílovou skupinu lidí směřujete?

My jsme rády za každého fanouška, takže jestli nás bude poslouchat a fandit nám 9letá slečna, nebo 60letá paní, budeme mít radost.

Souhlasíte s označením „nové české Spice Girls“?

Všechny jsme fanynky Spice Girls, některé jsme na nich vyloženě vyrůstaly, a jejich hudba nás baví, takže nám to vůbec nevadí.

Co je vaším snem v hudební kariéře?

Rády bychom naší hudbou zpříjemňovaly volné chvíle posluchačům, předávaly radost a energii, roztančily a rozezpívaly všechny fanoušky, a to co nejdéle.

Máte nějaký vzor?

Nevíme, jestli dáme dohromady jeden jediný vzor, ale máme společné oblíbené umělce, ze kterých čerpáme inspiraci. Jsou to například Beyoncé, Justin Timberlake, Miley Cyrus, Rihanna, Adele, Demi Lovato a spoustu dalších.

Jak by mělo vypadat vaše vystoupení naživo?

Snažíme se, aby naše live show byla nezapomenutelná, plná energie, kterou rády předáváme publiku. Kromě zpěvu milujeme i tanec, takže i toho je na pódiu plno.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.