Beego: Aktuálně cítím popovější směr, ale i přesto v mé nové tvorbě zůstaly dravé kytarové riffy

Beego | Foto: Archiv zpěvačky

O zpěvačce Beego nebylo od odchodu z kapely Dirty Blondes moc slyšet. Poté ovšem začala vystupovat v rámci projektu Prague Open Mic a letos konečně přišla i s novým singlem Jediná. Můžeme se tedy těšit na novou desku? A jak vlastně zvládá skloubit kariéru zpěvačky s rolí matky? Nejen o tom všem se dočtete v našem rozhovoru.

V posledních letech Tě mohou fanoušci vidět zejména v projektu Prague Open Mic. Můžeš pro neznalé vysvětlit, o co se jedná?

Prague Open Mic funguje už dva a půl roku, a to pravidelně každý měsíc, vždy třetí čtvrtek. Hlavní zakladatel tohoto projektu se inspiroval v USA a mě oslovil jako stálou hostitelku. Každý, kdo má odvahu a přihlásí se na webu www.pragueopenmic.cz, si může zazpívat live s živou kapelou před plným klubem La Loca. Přihlásit se může i člověk, který v životě nezpíval. Celou akci moderuji v angličtině a průběžně mezi vystoupením hostů taky zpívám, je to show od začátku až do konce. Výjimečné je to tím, že jde o improvizaci a každá akce je jiná. Vzhledem k tomu, že akce je velmi úspěšná a návštěvnost vysoká, věřím, že projekt poběží dalších 20 let.

Čtěte také: Zpěvačka Beego se vrací a představuje singl Jediná

Po odchodu z Dirty Blondes ses vydala na svou sólovou dráhu, před nedávnem jsi vydala nový singl Jediná. O čem ta písnička je textově?

Textově se na singlu podílela Mirka Miškechová a je především o jedinečnosti ženy. Každá jsme originál, a proto bychom si každá měla věřit.

Jedná se o zcela jiný druh muziky, než který jsi dělala v minulosti. Znamená to, že drsnější hudbě už jsi dala navždy sbohem? Že se budeš věnovat popovějším věcem?

Řekla bych, že jsem úplně nedala sbohem drsnější hudbě. Jen aktuálně cítím ten popovější směr, ale i přes to v mé nové tvorbě zůstaly dravé kytarové riffy. I když má aktuální tvorba zní více popově a libozvučněji, tak živě je strhující a energická.

Videoklip režíroval Jakub Mahdies, který má za sebou v poslední době spolupráci s Pokáčem, Helenou Zeťovou nebo Light & Love. Jak vznikla tahle spolupráce?

Jakuba jsme oslovili na základě jeho režírovaných videí. Navíc se mi líbilo, že se sám profesionálně věnuje hudbě.

Plánuješ do budoucna natočit i celou desku, nebo prozatím půjdeš jenom cestou singlů?

Zatím plánuji jít spíše cestou singlů, ale kdo ví…

Nevybrala sis k tomu úplně ideální dobu, vzhledem k tomu, že máš čerstvě miminko. Každopádně gratuluji. Dají se vůbec stíhat všechny Tvoje aktivity v kombinaci s miminkem?

Samozřejmě dají, je to jen o postoji. Nebudu lhát, že to není náročné, ale protože můj cíl byl již od malička stát se zpěvačkou a živit se hudbou, tak je to můj hnací motor. Nevěnuji se jenom sobě, ale učím už více než 5 let zpěv, jsem zakladatelka školy Singing is fun.
Studenti za mnou dochází z celé ČR a také vyučuji zahraniční zpěváky žijící v Praze. Teď v době mateřství jsem do svého týmu přijala další 4 lektory, takže se mohu více věnovat miminku. Doufám, že jednou bude na svou mámu hrdý a pyšný. I když chce každá máma dát tomu svému dítěti to nejlepší, se mnou se asi nudit nebude. Beru ho na své pracovní schůzky, na rozhovory, do TV. Vlastně on už to má od začátku veselé, ještě ani nebyl na světě a už byl v nahrávacím studiu i skotačil na pódiu. Hudbu má rád. A kdo ví, možná ho to jednou potáhne k muzice. Musím říci, že vejšky má po mamince.

Každopádně asi nebudeš úplně typická matka zalezlá doma nebo na hřišti, že?

To určitě nebudu. Své aktivity si musím plánovat tak, abych vše stihla a měla také dostatek času na rodinu.

A myslíš, že bude mít mateřství vliv na tvou hudební tvorbu do budoucna?

Mou tvorbu mateřství jistě ovlivní. Myslím, že je to přirozený postoj každé matky. S malým se spolu učíme nové věci, zažíváme nová dobrodružství a z toho mohu hodně čerpat.

Přemýšlela jsi už o svých samostatných koncertech?

Ano, přemýšlela, ale až budu mít dostatek materiálu. Zatím vystupuji pouze v rámci Prague Open Mic, kde se ráda se svými fanoušky potkám.

Viděl jsem, že jsi také zpívala v Rock Opeře, budeš tam vystupovat pravidelně?

Ano, dostala jsem hlavní roli Julie. Tahle nabídka přišla z nenadání a absolutně mě nadchla. Hrála jsem romantickou Julii, kvůli které zemřela půlka Verony. Mé první vystoupení proběhlo 3. května, kdy jsem nahradila Žofii Dařbujánovou. Už teď vám mohu prozradit, že další termín Romea a Julie bude 4. října, tak si to napište do kalendáře. Ráda vás uvidím.


Napište komentář