Cocotte Minute: Potřebujeme děsit Miloše, jinak obroste lišejníkem

Cocotte Minute | Zdroj: archiv kapely

Mnoho kapel se díky výmluvnosti svých frontmanů těší velké oblibě. Nejinak tomu je i u rozpustilých Cocotte Minute, kteří za necelé dva týdny vyráží na jarní tour, na němž se ukáží po boku slovenských Bijou Terrier a Pio Squad. O tom, co fanoušky na koncertech čeká, a ještě o spoustě dalších zajímavých věcí, se rozpovídal Martin Zeller.

Aktuální turné jedete s Pio Squad a Bijou Terrier, proč jste se rozhodli jet právě s těmito kapelami?

Tak víš jak, Pio jsou z Jihlavy a bejvaj ozbrojený. (smích) Navíc, jsou to bejvalý punkáči, takže to vlastně není až tak překvapivý. Minulej rok jsme jeli s Prago Union a todle míchaní žánrů mě baví a baví to i lidi, protože ty kluby během tour bejvaj fakt narvaný. A taky myslím, že jak CM tak Pio si dávaj velkou práci s textama a nemelou žvásty.

S Bijouterrierem jsme si střihli v loni v Praze vyprodanej Music Bar a v Nitře jejich vyprodanej křest, a protože nás to prostě spolu bavilo, řekli jsme si, že bychom spolu mohli začít hrát víc. Ve skutečnosti ale jejich managementu dlužíme prachy, a protože maj v Nitře stánek na náměstí s metalovejma trikama a znaj místní tři taxikáře je jasný, že maj dlouhý prsty. My se prostě bojíme jim říct, že s nima hrát nechcem! Přeci jenom ten Slováč je taky furt hodně divokej. Dokonce i víc než Jihlava.

Ke každé tour patří show, bannery či jak se začíná stávat zvykem – atypické pódium. Rád bych se tedy zeptal, jestli jste si nachystali také nějaké nové prvky, které ozvláštní stage?

Asi takhle. V první řadě bude podium plný atypickejch zjevů. To myslím pak následně definuje všechno. Bude to prostě mejdan. Vezeme samozřejmě astrálně spektakulární show, kterou jsme nabízeli původně Michaelovi Jacksonovi a pak aspoň Michalovi Davidovi, ale ten první mezitím umřel a ten druhej na to neměl.

Nakonec jsme si řekli, že si to necháme pro sebe, když už jsme všechny ty skupinový taneční choreografie, lítání nad divákama, nafukovací balonky, kamiony konfet a samozřejmě gigantickej vohňostroj nacvičili. Akorát nevim, jak se s tim vejdem do těch malejch klubů. Asi to nakonec zredukujem na kozáčka, stage dive, dvě prskavky a s tanečnicema dáme jenom swingers party po koncertě.

I když byste si měli nechat nějaký trumfy v rukávu, já se stejně zeptám. Prozradíte čtenářům, jaké bude vaše největší eso, s kterým se vytasíte na vaší jarní tour?

No, popravdě já doufám, že na tomdle tour na rozdíl od toho s Prago a Hentai nikdo nic „vytasovat“ nebude (smích), ale jak už sem říkal, jsme proslavený hlavně těma tanečníma scénama, gigantickýma vohňostrojema a tu a tam probíjejícíma kabelama.

Váš novej singl je řádně nabušená sypačka. Text nese zajímavou a velmi přímočaře řečenou myšlenku, zajímalo by mě, jestli byla námětem osobní událost, nebo je-li to snad reakce na dění ve společnosti?

Je to řízná levičácká agitka burcující k revoluci. Už je tu dlouho nuda a Miloš na hradě potřebuje trochu děsit, jinak obroste lišejníkem a jelení si vo něj začnou dřít parohy.

S novým singlem se většinou pojí zajímavý a povětšinou ještě propracovanější videoklip, než byl ten předešlý, to se u vašeho posledního singlu nestalo. Je to záměr nebo nás v dalších týdnech či měsících čeká překvapení?

Na video nemáme prachy. Máme jenom dluhy, pochybnou pověst a nevalnou morálku. Jestli někdo chce klip musí nám poslat půl míč, protože jsme se rozhodli, že pokud nebudem mít v klipu vrtulník a lambo nemá smysl to vůbec dělat. Takže asi tak.

Ještě bych se rád vrátil zpět k vaší poslední desce, respektive klipu, který jste k ní natočili a umístili na svůj kanál. Zajímavý počin a na tuzemské scéně dosti nezvyklý, full video album. Co vás k takovému kroku vedlo?

Chtěli jsme se vrátit jako králové s něčím, co tady nikdo před náma neudělal a asi ani dlouho po nás neudělá. To dá rozum. Přeci se nevrátíš jako ještě debilnější kapela, než si byl před tím rozpadem. A taky jsme si říkali, že chceme nakopat do zadku některý ty přestajlovaný metalcorový mladý hejsky, co sice neuměj moc hrát, ale za to si uměj nafotit ultra cool selfie i z hajzlu v šatně. My jsme na selfie total lůzři, ale na pořádnou smažbu naživo jsme kurva dobrý.

Od exkurzu do nedávné minulosti zase do již blížící se budoucnosti, nepřemýšleli jste někdy o nahrání koncepčního alba, že by to mohla být zase jiná hudební zkušenost?

Ty vole my jsme teď rádi, když se nám podaří domluvit 8 zkoušek za sezonu. Poslední desku jsme zkoušeli přes půl roku několikrát tejdně, ale to jsme vůbec nehráli koncerty. Teď naopak hrajeme furt nějaký koncerty a jsme rádi, když máme pár víkendů v roce volno, kdy se na sebe nemusíme koukat. Takže koncepční album, proč ne, ale rozhodně ne tadle kapela.

Otázka na závěr! Strašně moc by mě jako člověka, který se na pár vašich koncertech už objevil, zajímalo, kdo z vás vymyslel tu říkačku „udělej, udělej, udělej bordel“?

Celý to je „udělej, udělej, udělej bordel, bordel udělej, udělej“ je to magický zaklínadlo který ze všech v sále udělá během pár vteřin zdivočelou zvěř. A vymyslel sem to já. Bo sem myslivec!


Napište komentář