Rozhovor: Kaiserdisco – hvězdy listopadové Apokalypsy NEW AGE

Kaiserdisco | Zdroj: pořadatel akce

22. listopadu bude jednou z hlavních hvězd brněnské Apokalypsy projekt Kaiserdisco, jenž se před tuzemským publikem ukáže úplně poprvé. Je tedy načase si tuto německou dvojici, Fredericka a Patricka alias Kaiserdisco, představit v krátkém rozhovoru. 

Proč právě název Kaiserdisco?

Kaiserdisco: To je jednoduché. Je to kombinace jmen našich předešlých projektů, na kterých jsme makali dříve. Kaiser byla Patrickova práce a Disco byla moje část (pozn. Frederica).

Co preferujete – radio nebo podcast?

Kaiserdisco: Posloucháme oboje. V Hamburgu, odkud pocházíme, nejsou moc kvalitní radiostanice, takže podcasty pro nás samozřejmě mají smysl.

Vím o vás, že při své tvorbě i naživo používáte zásadně produkty firmy Apple. Sympatizujete s celkovým náboženstvím, které se kolem tohoto brandu točí?

Frederic: Dřív jsem používal i Windows laptopy, ale měl jsem s nimi pořád nějaké potíže. Potom jsem si koupil první iBook a okamžitě jsem se do Applu zamiloval. Jsou to dražší stroje, ale na druhou stranu člověku vydrží mnohem déle. Patrick používá produkty nakousnutého jablka prakticky od začátku a musím na něj prásknout, že je fakt velkým fanouškem Applu.

Máte celkem pečlivě vedené profily na sociálních sítích, ať už je to Facebook, Soundcloud či Instagram. Spravujete si je sami, nebo je to práce vašeho manažera?

Kaiserdisco: Většina příspěvků je našich! Samozřejmě některé jsou i od našeho managementu, ale dáváme přednost vlastní správě profilů.

Pocházíte z jednoho z největších přístavních měst Evropy – Hamburgu. Co by návštěvník a hudební fanoušek ve vašem městě neměl minout?

Kaiserdisco: Každému doporučujeme, aby si objel město ve vyhlídkovém autobusu, ze kterého uvidíte všechny dominanty města. Klubů je tu jen pár a není těžké je najít, proto bychom určitě ještě rádi zmínili ulici Schanzen Viertel, která je plná obchodů a skvělých restaurací!


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.