Stereo MC’s: Vzory máme mezi muzikanty, kteří si budují vlastní cestičky

Stereo MC's | Zdroj: facebook.com

Jedna z nejlepších světových tanečních formací přijíždí do tří měst České republiky v rámci své Full Connected Live Show + Collected Box Set Release Tour, aby představila novou desku Collected a zároveň přehrála nejúspěšnější album Connected a připomněla tak, jakou show dokáže udělat. Zeptali jsme se členů skupiny na několik otázek, abychom se dozvěděli něco o novém albu, koncertní šňůře a kapele samotné.

V České republice jste populární, před dvěma lety jste předvedli nezapomenutelnou show v klubu Roxy, letos v létě jste rozjeli DJ set na High Jumpu a nyní se vracíte, a to dokonce do tří měst České republiky. Proč si myslíte, že tolik přitahujete české fanoušky?

Pokaždé nám bylo fajn, byla to skvělá vystoupení a publikum v České republice je hodně energické, stejně jako my.

Na konci října vyjde vaše nové album Collected, na které jsou všichni vaši fanoušci jistě natěšení. Jak deska vznikala? Jak se liší od ostatních a jak jste s výsledkem spokojeni?

LP Collected je box set všech našich alb a videí. Je tu také celý jeden live koncert, CD se nevydanými skladbami, raritní remixy a raritní verze skladeb. Jsme šťastní, že je Collected ohlédnutím za naší dosavadní prací; je však zároveň dobrým odrazovým můstkem směrem k nové muzice, na které pracujeme.

Co můžeme na vašem koncertu očekávat? Připravujete něco speciálního?

Na českých koncertech zahrajeme skladby ze všech našich alb, které jsme nehráli 20 let. A samozřejmě také nový materiál, i když ty staré songy zní fakt skvěle.

Nyní vás čeká tour po Evropě, navštívíte například Německo, Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko, Českou republiku, Rumunsko a další země. Užíváte si Euro show a liší se nějak od vystoupení ve vaší domovině?

Pokaždé je vzrušující hrát v jiné zemi. Cítíme se skvěle, když hrajeme lidem tak daleko od domova.

Příští rok oslavíte třicet let existence. Jaký z toho máte pocit? Jak se vaše muzika vyvíjela? Měli jste zpočátku nějaký vzor?

Rádi děláme muziku a snažíme se stále vytvářet něco nového. Vzory máme mezi muzikanty, kteří si hudebně budují vlastní cestičky, jako je Sly & The Family Stone, Kraftwerk, The Clash či Beastie Boys. Patří tu pak taky spousta tanečních nahrávek, které byly zlomové a experimentální. Seznam je to nekonečný…

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Tvořit muziku, hrát muziku a poslouchat muziku. Máme připravený nový materiál, který brzy vyjde na 12″ vinylu.

Poohlížíte se opět po nějaké spolupráci?

Jeden track jsme nedávno nahráli s Adamem Portem z berlínského labelu Keinemusik.

Jakou hudbu či interpreta preferujete a máte vy osobně rádi?

Od The Aphex Twin, přes Lee Perryho, k Neilu Youngovi.

Dalo by se říci, že vás proslavil singl z roku 1992 Connected. Jaký k němu máte vztah? Jaký hudební počin z vaší produkce máte nejraději?

Každý z našich tracků je pro nás něčím důležitý. Někdy se některému z nich komerčně daří lépe, ale všechny pro nás něco znamenají, neboť jsou součástí naší cesty. Dá se ale říct, že ten nejoblíbenější je vždycky ten poslední.


Napište komentář