Sweet Leopard: Věříme, že se glam vrátí na výsluní a na další Sweet Fest chystáme překvapení

Sweet Leopard | Foto: Jiří Matýsek

Ostravská glam-rocková kapela Sweet Leopard úspěšně dobývá vody (nejen) českého rock’n’rollu a už tento víkend ji čeká koncert na dalším ročníku jejich vlastního Sweet Festu, kam se svou kapelou Mean Man dorazí i jeden z čelních představitelů hudební scény osmdesátých let, Chris Holmes. Frontman ostravské formace Sany Angelo nám prozradil něco málo z kapeního zákulisí a podělil se s námi i o svůj pohled na dnešní situaci v rockové hudbě či plány na další Sweet Fest.

Jak bys charakterizoval Sweet Leopard?

Jako rock’n’roll hrající, nasávající a životem se bavící partu lidí, kteří se dokážou na potkání zabít, ale zároveň se bezmezně milujou.

Jaká je vaše největší inspirace?

Mötley Crüe, Poison, Aerosmith, Lemmy a Motörhead, Warrant, Danger Danger, Cinderella, Twisted Sister, Def Leppard, pornočasopisy a Katy Perry.

Proč jste si pro vydání svého nového alba Horny House vybrali zahraniční label?

Ze všech těch nepřeberných možností se nám tahle nabídka jevila jako nejlepší řešení, jak dostat náš štěk do světa.

Krom českých klubů hrajete i v zahraničí – jak moc se pro vás liší publikum a celkově koncertování v českých a zahraničních klubech?

Mám pocit, že nás v zahraníčí vnímají jako exoty z východního bloku a jsou překvapeni, co z nás vyleze. Proto se o nás tak královsky starají. (smích)

Je ještě stále poptávka po glam-rocku? Přecijen, svá nejlepší léta už má nějakou dobu za sebou…

Všechno se vrací v pravidelných cyklech a stejně tak i hudební styly. Takže doufáme, že než zestárneme, tak se styl vrátí a o budoucnost pak nebudeme mít nouzi.

A co česká rocková scéna obecně – jaký na ni máš názor? Říká se o nás, že jsme země coverbandů a agro-metalu, vnímáš to tak také nebo ještě stále dostávají největší prostor interpreti s originální a kvalitní tvorbou?

Vše se odvíjí od české zakonzervované společnosti. Lidi si radši poslechnou Pohodu v padesáti různých verzích než aby dali peníze za něco, co neznají a chvíli se snažili tomu porozumět a sami sebe obohatit o nový rozhled… Kapelám hrajícím vlastní tvorbu se zdaleka nedostává tolik prostoru jako těm, co kopírují. Ale kde je poptávka, tam je i nabídka, takže se do jisté míry revivalovým muzikantům nedivím…

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?

Vydání veškeré muziky, co jsme zatím dokázali stvořit.

S koncertováním se často pojí i spousta historek – jaká nejbizarnější věc se vám kdy při koncertování stala?

Tím, že se bavíme na každém koncertě co nejvíc to jde, je těžké vybrat jednu… A taky nevím jestli spoustu z nich můžu veřejně ventilovat. Kdo chce nějakou zažít, ať si nás najde po koncertě a pozve na bar. (smích)

Jak se vám podařilo na Sweet Fest sehnat Chrise Holmese?

Stálo to plno času, útrap a nervů, ale přes všechny možné překážky se nám to podařilo uskutečnit a doufáme, že vše proběhne ke spokojenosti fanoušků.

Proč zrovna jeho? Je pro vás velkou inspirací?

Samotní W.A.S.P. v jejich začátcích jsou nám inspirací pro jejich divokost a nespoutanost. Legenda téhle scény musí inspirovat každého, kdo tomuto stylu propadl.

Máte už nějaké nápady na další Sweet Fest?

Ano, máme dokonce téma, od kterého se listopadový Sweet Fest bude odvíjet a můžu prozradit, že ten večer od nás neuslyšíte ani jednu píseň z našich dvou alb. To ale neznamená, že nevylezeme na pódium.

A jak to se Sweet Leopard vidíte dál? Sbíráte už materiál na další desku?

Před týdnem jsme s Michaelem napsali první kousek na novou desku, takže se rozhodně neflákáme a sám se nemůžu dočkat, až zase budeme okupovat studio a do krve se hádat, který akord nebo tón byl dobrej a který byl úplně na pi*u. (smích)


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 280 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.