SOUTĚŽ: Zrní doplňují Jiskřící o vinyl Spící. Pokřtí ho na Flédě (ukončeno)

Zrní - Metronome festival 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Oceňovaní zástupci domácí alternativní scény Zrní vydají vinylové EP Spící. Pokřtí ho 1. listopadu na Flédě a vy s námi můžete vyhrát 2 x 2 vstupenky.

Oproti své původní podobě, prošly všechny písně ještě menšími nebo většími změnami. Kapela se znovu vrátila do studia Ondry Ježka, aby upravila mix tam, kde jí s odstupem připadalo, že by to šlo ještě jinak a jednu písničku dokonce nahrála znovu, v rychlejší verzi s přímočařejší aranží. Na konečnou podobu skladeb si milovníci Zrní musí počkat do 26. října, kdy EP vyjde. Jisté je zatím jen to, kde ho chtějí pokřtít:

Spící pokřtíme v Brně na Flédě, kde to máme moc rádi, kvůli dobrýmu zvuku, kterej tam je a kvůli lidem, se kterýma tam vždycky vznikne super atmosféra, jak v kotli na derby Sparta Slavia.“

Čtěte také: Zrní: Na svíčkových koncertech jsme sami sebou

Výslednou desku Spící popisuje frontman kapely Honza Unger: „Když jsme loni u Ondry Ježka domíchávali písničky nahraný v Madridu pro album Jiskřící, museli jsme čtyři věci vyřadit, aby nebyla deska moc dlouhá. Vedli jsme kolem toho, na koho padne ten černej Petr, dlouhý diskuse.Nešlo totiž jenom o to, jak je která písnička dobrá, ale taky o to, jak bude album fungovat jako celek. Jaká na něm vznikne chemie. Nakonec se rozhodlo a nám ty čtyři písničky zbyly. Řekli jsme si ale, že je určitě za nějakou dobu vydáme, protože by bylo škoda, kdyby zůstaly v šuplíku. A teď ta doba přišla. Vydáváme je na malym vinylu. Taková malá, moc pěkná věc s písničkama, který nakonec pěkně fungujou spolu právě takhle ve čtyřech.“

Chceš získat 2 vstupenky na tento alternativní večer? Stačí dát like na naši facebookovou stránku a správně odpovědět na soutěžní otázku ve formuláři níže. Soutěž bude ukončena v neděli 28. října a výherce bude poté kontaktován.


Napište komentář