4 důvody, proč vyrazit na slovenský Grape

Grape | Foto: Martina Mlčúchová

Letní prázdniny jsou za dveřmi a s nimi i festivalová sezóna. Neomezujte však svoje návštěvy jen na české festivaly a vyrazte k našim slovenským bratrům do Piešťan na festival Grape. 

Nemáte ještě jasno ohledně svých letních plánů a nemůžete se rozhodnout, které festivaly si zaslouží vaši účast? Zkuste něco nového a vydejte se v letní výhni na východ a stravte příjemný víkend v letištním festival parku na alternativním indie festivalu Grape, protože tam bude o zábavu postaráno.

Hudební nálož

Nejdůležitější součástí je, jak už to u festivalů bývá, samozřejmě hudba a v tomhle ohledu nasazuje Grape laťku hodně vysoko. Letos byla přislíbena účast světových jmen, mezi nimiž je i britská skupina alt-J, zamilovaní Oh Wonder či slaďoušci Kodaline a mnoho dalších. Silné zástupce má i československá scéna s Fallgrapp, Billy Barman, Midi Lidi a Tata Bojs.

Čtěte také: Na slovenský festival Grape přijedou alt-J, Kodaline nebo Wilkinson

Jedeme to eko

Organizátoři festivalu budou z dobrého těsta, jelikož se ze všeho nejvíce snaží chránit naši přírodu a taky trochu outdoorovou krásu. Už loni oznámili, že si nepojedou vylepovanou reklamu, citylighty, plakáty a billboardy, aby nepodporovali slovenský vizuální smog, takže se jejich marketingové oddělení soustředí hlavně na internetovou kampaň. Krom toho jsou samozřejmě všechny kelímky pouze vratné a na rozumné zacházení s festivalovým prostorem se výhradně apeluje.

Spojte to s výletem

Když se to tak vezme, jste z Prahy v Piešťanech rychleji než třeba v Ostravě a ta cesta za to určitě stojí. Pokud byste přece jen váhali, vždycky se z toho dá udělat nějaký větší výlet. Stačí se zastavit na prohlídku Bratislavy, kouknout se ke Karpatům, či to protáhnout a vzít to až na Balaton – hned je z toho hezká dovolená.

Čtěte také: Jaké novinky přinese letošní Grape?

Je libo skejt nebo ruské kolo

Kdo by měl hudby dost, má spousty příležitostí se jinak zabavit. Grape se snaží uspokojit touhy každého návštěvníka, ať už má chuť okukovat skejťáky na rampě, zaběhat si na basketbalovém hřišti, zhlédnout divadelní představení, zúčastnit se debaty nebo být součástí dalších novot, které se jistě na letošek chystají. Nedá se zapomenout ani na nepřeberné množství stánků s jídlem, mezi kterými bude těžké vybrat tu správnou večeři.

Tak neváhejte a kupujte lístky! Grape proběhne již 10. a 11. srpna na Letišti Piešťany. Vstupenky a další užitečné informace jsou k dispozici na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 206 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.