5 písniček, díky kterým si zamilujete rappera NF

NF | Zdroj: facebook.com

Kdo ho nezná, neví, o co přichází. Rap Američana NF svou upřímností a sršící energií pomáhá fanouškům po celém světě. Podívejte se na nejvíce úderné tracky a přidejte se k jejich řadám.

Ne nadarmo bývá Nate Feuerstein přirovnáván k velikánům jako Eminem nebo Logic. Čerstvě sedmadvacetiletý mladík měl krušné dětství, jehož strasti vyvrcholily nešťastnou sebevraždou jeho matky. Všechnu svou frustraci a neuchopitelné emoce pak začal vkládat do tvorby hudby a to ho dovedlo ke smlouvě s Capitol CMG a na první pozice prestižních amerických žebříčků. Capitol ho přijal jako svého prvního rappera vůbec a rozhodně neprohloupil.

O tři desky později ze sebe Feuerstein stále vydává skladby, ze kterých mají posluchači husí kůži. Následujících pět vybraných je opravdu pouhý vzorek toho, co tenhle kluk dokáže.

Green Lights

Green Lights vyšla ještě v létě loňského roku a byla předzvěstí přicházejícího alba Perception. I když to tak po poslechu a zhlédnutí děsivého loupežného videa vypadat nebude, jedná se o jednu z nejklidnějších a nejméně smutných písní, kterou ve svém repertoáru NF má.

Let You Down

Nelze popřít, že populární písničky jsou populární z nějakého důvodu a Let You Down je tomu krásným příkladem. Proto by byla škoda ji nezařadit. Jedná se o dalšího zástupce z poslední desky, který na YouTube dohromady nasbíral téměř 150 miliónů zhlédnutí.

Therapy Session

Pokud to předchozí skladby dostatečně neprokázaly, pravou pokřivenou tvář NF ukáže tento track ze stejnojmenného alba. NF svou hudbu plní nejhlubšími osobními pocity, každá jeho píseň nese specifický smysl a reflektuje bolest a problémy, se kterými se spousta lidí ztotožní a najde v nich skrýš. I o tom rapper v Therapy Session mluví.

Wake Up

NF na to umí jít i v pomalejším tempu a skvělým příkladem je skladba Wake Up z tři roky starého, prvního alba Mansion. Spolu se skladbou All I Have mu proklestila cestu k pozornosti rapové veřejnosti. Celkem dobře taky ukazuje, jaký kus Nate za tři roky ušel.

How Could You Leave Us

Málokterá píseň přemůže sílu, kterou v sobě má How Could You Leave Us. Track je přímo adresován zesnulé matce a NF ho do teď označuje za, pro něj po všech stránkách, nejnáročnější. Ve spojení s obrazy ve videoklipu se člověk jen tak nezbaví úzkostlivých pocitů, které umí Feuerstein tak skvěle reprodukovat.

NF se chystá i do Prahy a kdo ho již dříve znal a koupil si včas lístek, bude ho mít šanci vidět 20. dubna v pražském klubu MeetFactory. Koncert už je totiž alespoň měsíc beznadějně vyprodaný.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 320 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.