Dolly Parton, Nebe nebo Pokáč: 9 novinek pro pořádnou adventní atmosféru

zleva: Carrie Underwood, Liam Payne & Dixie D'Amelio, Pokáč | Zdroj: facebook.com

Ačkoliv zavíráme rok plný strastí a omezení, zkusme ho vyprovodit v co nejhezčím a nejsvátečnějším duchu, který je vždy jeho součástí. Pokud vám to jde trochu ztuha, pusťte si některou píseň z našeho vánočního výběru. Která novinka chytne za srdce vás – Pokáč, Kryštof, Nebe nebo Dolly Parton?

Pokáčova předvánoční inspekce

Pro písničkáře Pokáče je vydání vánočního songu již roky tradicí a ani letošek proto není výjimkou. V písni Anděl naštěstí o koronaviru neuslyšíte. Můžete si ale zavzpomínat na krásnou atmosféru vánočních trhů, bez kterých se bude muset letošní sezóna obejít. Užijte si Pokáčovu novinku s myšlenkami na předražený svařák, kaštany a mačkanici na Staroměstském náměstí, Kampě a Karlově mostu.

Čtěte také: Pokáčovo album Úplně levej je Platinové

Poklidné album Carrie Underwood

Jedna z nejúspěšnějších výherkyň soutěže American Idol a výborná country zpěvačka Carrie Underwood si na letošní rok připravila rovnou celé vánoční album. Na desce My Gift vzdává hold klasickým vánočním hymnám jako Joyful, Joyful, We Adore Thee, O Come All Ye Faithful nebo O Holy Night a navíc přidává i několik vlastních písní, mezi nimi i Sweet Baby JesusLet There Be Peace a píseň Hallelujah, na které uslyšíte i zpěv a klavírní um Johna Legenda.

Polibek od Kelly Clarkson

Také Kelly Clarkson se k slávě dostala pomocí pěvecké soutěže American Idol a stejně jako Underwood si letos nenechala ujít příležitost vylepšit čas adventu melodiemi z vlastní dílny. Svou první sváteční desku Wrapped in Red vydala již před šesti lety a právě z této nahrávky vzešla novodobá vánoční klasika Underneath The Tree. Jedna je podle Kelly však asi málo. Zpod stromu se přesouvá pod jmelí v novince Under The Mistletoe, která je duetem s další americkou country hvězdou Brettem Eldredgem.

Poprvé pro Beverley Knight
Letošní rok si pro svou vánoční premiéru zvolila i královna britského soulu Beverley Knight. Nahrála skladbu A Christmas Wish, která se zároveň stala titulní písní nového filmu The Loss Adjuster. „Nikdy jsem během své sólové kariéry nenapsala, nebo nenahrála vánoční píseň, nikdy mě k tomu nikdo nepřiměl,“ nechala se zpěvačka slyšet. Jsme však rádi, že si nyní umělkyně dala konečně říct.

Zavzpomínejme na Karla

Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli píseň s Karlem Gottem. Ještě než ve stejné spolupráci vznikla skladba Srdce nehasnou spolu umělci uzavřeli přátelskou smlouvu. „Udělali jsme spolu takovou dohodu, že nejdřív půjdou ven Srdce nehasnou a tuhle píseň pustíme až rok poté, co mezi námi Karel nebude, aby v podstatě i další Vánoce strávil s námi. A teď přišel ten čas,“ říká Krajčo. Úmluva je teď nyní naplněna a píseň Vánoční doprovází i krásný tematický videoklip. Jeho režie se ujala Karin Krajčo Babinská, která do videa obsadila krom manžela a jejich tří dětí i výjimečné herecké tváře Ivu Janžurovou, Aloise Švehlíka, Danu Batulkovou, Pavla Rímského a Lucii Štěpánkovou.

Holly Dolly Vánoce

Country ikona Dolly Parton s vánoční hudbou rozhodně nešetří. Letošní vánoční album je již v součtu třetí. Tentokrát se honosí úsměvným názvem A Holly Dolly Christmas a ozvláštňuje ho spoluprací s řadou celebrit na cover verzích i originálním písních, například s Jimmym Fallonem nazpívala All I Want for Christmas Is You a se svou kmotřenkou Miley Cyrus se podílely na Christmas Is.

Slaví i bráchové Jonasové

Kapela Jonas Brothers zkoušela ohromit svět vánoční písní už loni a letos tomu dává šanci znovu. Zatímco loňská píseň Like It’s Christmas proudí v rychlém taneční tempu, I Need You Christmas svým rozvážným metrem připomíná hřejivé smyčcové hity padesátých let. K singlu bratři připojili i roztomilou vánoční fotku z dětství, na které pózují na gauči ve vánočních pyžamech, zřejmě plni očekávání, co letos Santa Claus nadělil.

Poslední okno v Nebi

Poslední půlrok byl pro hudbu těžký. Kapele Nebe se podařilo vydat celkem tři písně a letošní rok završují čtvrtou, která se nese ve vánočním duchu. Hlavní roli obsadilo animované zlaté prasátko, které se v převleku za superhrdinu snaží zachránit letošní “zpackané” Vánoce. „Když jsem psal vánoční písničku, vzpomněl jsem si, jak jsme se s mojí sestrou vždycky čekali, až si konečně budeme moci otevřít v adventním kalendáři okýnko s číslem 24. To byla úplně první věc, která mě napadla při vzpomínce na Vánoce,“ vysvětluje název písně frontman kapely Petr Harazin.

Čtěte také: Nebe přichází s dalším singlem z léčebny, hlavní roli klipu ztvárnil Štěpán Kozub

Kdo zlobil?

A na závěr můžeme z popovějšího soudku zmínit písničku bývalého člena One Direction Liama Paynea. S hvězdou TikToku Dixie D’Amelio nahráli singl Naughty List, který se udržuje v duchu úderného a líbivého popu jako u tři roky starého hitu Strip That Down, který nejlépe reprezentuje umělcovu sólovou kariéru. Liam s Dixie se v písni strachují, že jim letos Santa nic nenadělí, protože je kvůli jedné smyslné noci zařadil na černou listinu.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.