In My Time Of Dying: Skladba, kterou ukončil Chris Cornell svůj život

Chris Cornell | Zdroj: antiquiet.com

Je tomu sotva pár dní, co svět zasáhla šokující zpráva. Chris Cornell, jeden z nejikoničtějších zpěváků rockové scény a frontman slavných grunge kapel Soundgarden a Audioslave, se oběsil. Stalo se tak přitom pouze necelou hodinu poté, co symbolicky zakončil koncert coverem známé balady od Led Zeppelin.

Jedenáctiminutová píseň In My Time Of Dying, jenž se objevila na albu Physical Graffiti po boku megahitu Kashmir, byla nejen tím posledním, co 17. května zaznělo v detroitském Fox Theatre, ale i tím posledním, co fanoušci Soundgarden mohli od Chrise Cornella kdy slyšet.

Skladba má přitom o téměř půl století delší historii, než je obecně známo. Ačkoli si Cornell jako své poslední sbohem vybral verzi od Led Zeppelin, text písně byl znám již od dvacátých let minulého století a krom hard-rockové legendy ho nahrál třeba i Bob Dylan.

Když ale Cornell začal do hitu Slaves & Bulldozers zpívat refrén In My Time Of Dying, nikdo netušil, jak moc vážně zpěvák svá slova myslí. Píseň, která pojednává o smrtelné posteli, se okamžitě stala symbolem jeho sebevraždy podobně, jako tomu bylo s albem Automatic For The People od R.E.M., které hrálo v jukeboxu Kurta Cobaina během jeho posledních chvil.

Čtěte také: 10 mrtvých rockerů aneb heroin a 5. duben – největší zabijáci grunge

Chris Cornell se 17. května přidal mezi nespočet dalších interpretů grunge scény, které potkala tragická smrt. Nejsou to přitom ani dva roky, co média psala o předávkování Scotta Weilanda, bývalého zpěváka Stone Temple Pilots, kteří v půlce devadesátých let úspěšně ovládali rockové žebříčky po celém světě.

Jak to bude dál se Soundgarden, to je zatím nejasné. Kapela se ke smrti svého frontmana v médiích zatím nijak nevyjádřila a jejich support na tour, The Pretty Reckless (jejichž zpěvačka Taylor Momsen zařazuje Soundgarden mezi své největší vlivy), od zmíněné tragédie též mlčí. Vzhledem k tomu, jak ikonický byl Cornellův hlas pro Soundgarden, by ale konec kapely nebyl ničím překvapivým.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 280 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.