Mike Shinoda na novém EP vzpomíná na Chestera Benningtona

Mike Shinoda | Zdroj: earnthenecklace.com

Od smrti zpěváka Chestera Benningtona uběhlo již půl roku, ale členové kapely ze z jeho ztráty ještě stále nevzpamatovali. Mike Shinoda nyní zveřejnil velice osobní EP o třech písničkách, nazvané Post Traumatic, které dokazuje, jak těžké pro něj je se s danou situací smířit.

Je tomu již šest měsíců, co svět ztratil jednoho z nejtalentovanějších zpěváků hudební scény, Chestera Benningtona. Spousta fanoušků, ale i kapela sama, si na nový stav věcí prostě nemůže zvyknout. O tom, jak moc mu jeho blízký přítel a kolega chybí a jak moc těžké pro něj bylo odehrát koncert na jeho počest, se nyní Mike Shinoda rozhodl vyjádřit i novým EP příznačně nazvaném Post Traumatic.

Již první píseň Place to Start jasně naráží na moment, kdy se Shinodův svět doslova zhroutil a on nevěděl jak dál, když zpívá „I don’t to know the end, all I want is a place to start.“ Na konci písně pak můžeme slyšet záznamy z hlasové schránky, kdy přátelé Mikeovi vyjadřují upřímnou soustrast a podporu. Druhá píseň Over Again ukazuje, jak těžké pro Mikea bylo dát Chesterovi sbohem když zpívá „’Cause sometimes when you say goodbye, you say it over and over and over and over.“ Dále se v této písni ukazuje, jak těžké pro Linkin Park a hlavně Shinodu bylo uspořádat koncert na Chesterovu počest, který se uskutečnil v říjnu minulého roku.

Poslední písní je Watching As I Fall a je se svým textem „Maybe I should be more grateful that I had to watch it all come undone. Holding so tight to the edge is painful but can’t ignore it I know.“ stejně dojemná, jako předchozí dvě.

Čtěte také: Linkin Park spolu s přáteli uctili Chesterovu památku

Shinoda v prohlášení, které spolu s novým EP zveřejnil, přirovnává události posledního roku k jízdě na horské dráze. V květnu jeho domovská skupina vydala kontroverzní album One More Light, kvůli kterému čelila kritice rockových příznivců, a chystala se na náročné světové turné. Jenže v létě si nečekaně zpěvák kapely, Chester Bennington, vzal život, což změnilo úplně vše a písně na novém albu najednou dostaly úplně nový, hlubší a temnější význam. Shinoda prý najednou začal cítit intenzivní vděčnost fanouškům za všechna poselství o podpoře, za kariéru, kterou mu umožnili prožít a za prostou příležitost tvořit.

Na nových skladbách, včetně doprovodných videí a kreseb, pracoval Shinoda sám, bez pomoci Linkin Park. „Zármutek je osobní, intimní zkušenost. Tohle nejsou Linkin Park ani Fort Minor. Jsem to jen já. Umění pro mě vždy bylo místo kam se uchýlím, když se potřebuji probrat komplexností a zmatkem ohledně otázky co bude dál. Nevím kam tahle cesta povede, ale jsem vděčný, že ji můžu s vámi sdílet.“ napsal Shinoda.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 163 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...